Potentieel whisky liefhebber: Valon

Als je wilt kun je hier in het kort aangeven wie je bent en vanwaar of wanneer je interesse voor Whisky is ontstaan dan wel wat je interesse of motivatie is. Deze achtergrondinformatie wordt door velen zeer gewaardeerd.
Valon
Senior
Senior
Berichten: 168
Lid geworden op: 26 Aug 2011, 18:39

Potentieel whisky liefhebber: Valon

Ongelezen berichtdoor Valon » 11 Okt 2011, 14:12

Leestijd een kleine drie minuten

Inleiding
Ruim anderhalf jaar geleden ben ik in aanraking gekomen met whisky. Als stagiair van één van de brouwerijen in Nederland had ik veelvuldig contact met bedrijven als 'Diageo', 'Pernod Ricard', 'International Marques' en een aantal andere leveranciers.

Op dat moment was ik vooral blij dat ik een aardige invulling aan mijn hobby 'bier' kon geven door te werken op het hoofdkantoor van de brouwerij. Nadat mijn stage was afgelopen en vervolgens mijn scriptie heb ingeleverd, moest ik een meer serieuze invulling aan het leven gaan geven. Nieuw appartement en de bijkomende huur, vriendin etc.

Kortom, een full time baan en geen tijd meer om de kroegen dagelijks te bezoeken. Tijd voor iets anders...

Whisky gevoel
Met de beperkte kennis van whisky in mijn achterhoofd, heb ik sinds kort een bepaald whisky gevoel ontwikkeld. Dit naar aanleiding van een gekregen 'Dalmore 18yo'. Een whisky die mij 's avonds heel goed bevalt!

Uitbreiden kennis
Omdat ik op dit moment een zeer beperkte kennis heb en behoefte heb aan een gezonde dosis aan kennis, ben ik benieuwd hoe ik mijn tijd het best kan besteden om zoveel mogelijk te leren. Het voor mezelf ook leuk proberen te houden, zodat mijn waardering toeneemt. Er ook van geniet. Sinds mijn recente aanmelding heb ik een aantal topics op het forum doorgebladerd. Er zit vaak veel diepgang in wat het voor mij af en toe onoverzichtelijk maakt.

Om deze post niet langer te maken dan nodig...

Kortom
Een aantal vragen die ik graag beantwoord zou zien:

- Welke boeken zijn er aan te raden voor een beginneling?
- Uit de bergen met informatie op het internet; wat zijn de goede sites?
- Welke topics op dit forum zijn klassiekers voor mij?
- Welke whisky's zijn er om aan te raden voor een beginneling?
- Op welke wijze documenteren jullie de opgedane kennis?

Ps: ik ben woonachtig in Rotterdam. Mogelijk dat het een gewenste aanvulling kan zijn met betrekking tot het geven van advies.

Alvast bedankt!


Valon
0 x

Gebruikersavatar
JayDie
Moderator
Moderator
Berichten: 6770
Lid geworden op: 31 Jul 2009, 19:49
Locatie: Gennep

Re: Potentieel whisky liefhebber

Ongelezen berichtdoor JayDie » 11 Okt 2011, 14:25

Hallo Valon, leuk dat je je op deze manier voostelt! Wat voor werkt doe je nu precies? Nog steeds 'iets' op het hoofdkantoor? Leuke stage heb je gehad, zou me wel wat lijken!

- Welke boeken zijn er aan te raden voor een beginneling?
In bijna elk whiskyboek wordt ook het proces uitgelegd. Waarnaar ben je op zoek? Het proces of de whiskies? Wellicht heb je al gekeken in het boekbesprekingen onderwerp? Over de verschillende smaken ben ik te spreken over "De Chemie" van Brilleman (wel redelijk technisch / scheikundig) en om whiskies te zoeken aan de hand van whiskies die je al bevallen is Whisky Geclassificeerd een mooi boek.

Over het proces, distilleerderijen, etc. natuurlijk de Whisky Encyclopedie van Michael Jackson!

Kijk ook eens bij 'Beginnersboek over whisky'


- Uit de bergen met informatie op het internet; wat zijn de goede sites?
Deze! Stel gerust je vragen en wij verwijzen je wel door! Kijk anders eens in dit onderwerp om nader te specificeren. Wat voor sites zoek je? Over het proces? Shops? Fora?

- Welke topics op dit forum zijn klassiekers voor mij?
Wat bedoel je precies?

- Welke whisky's zijn er om aan te raden voor een beginneling?
Diverse onderwerpen, als
Nieuwe whisky-tips. Welke whisky zou je aanraden ?
Lekkere whisky onder de 25 euro
Wat komt er ná Glenfiddich of mijn eerste malt ?

- Op welke wijze documenteren jullie de opgedane kennis?
Ik eigenlijk niet specifiek, anders dan ik persoonlijke tasting notes maak en hier post op het forum! Niet apart in een schriftje / boekje / (Word)document / website...


Veel plezier hier en stel gerust je vragen!
0 x
Slainte Mhath ([Slawncha-Va]), John

Afbeelding / Hobbybrouwer / Untappd / Hobbybrouwerij Jusk!

Gebruikersavatar
Dutch-Drammer
Senior
Senior
Berichten: 145
Lid geworden op: 23 Mei 2011, 10:16
Locatie: Leidschendam

Re: Potentieel whisky liefhebber

Ongelezen berichtdoor Dutch-Drammer » 11 Okt 2011, 14:52

Hallo Valon,

van harte welkom hier en veel plezier
0 x
Afbeelding
Friend of Laphroaig & Member of The Ardbeg Committee

Valon
Senior
Senior
Berichten: 168
Lid geworden op: 26 Aug 2011, 18:39

Re: Potentieel whisky liefhebber

Ongelezen berichtdoor Valon » 11 Okt 2011, 15:03

Bedankt voor je snelle reactie, JayDie. Natuurlijk ook Dutch-Drammer bedankt.

1. Het boek van Michael Jackson is mij inderdaad al ingefluisterd. Schijnt boordevol informatie en goed leesbaar te zijn. Naar aanleiding van wat geblader door dit forum heb ik ook het boek van Jim Murray (enorme diepgang, maar altijd bruikbaar tijdens het proeven) en voor een andere avondpassie het boek van Hans Offringa (Whisky en Jazz) besteld. Ik verwacht deze boeken in de loop van volgende week te mogen ontvangen.

Ik neem mezelf bij dezen voor om de betreffende topics over boeken aandachtig door te lezen. Dan komen de boeken vanzelf wel. Dank.

2. Met websites bedoel ik interessante fora (eventueel ook Engels- en Spaanstalig) en websites over bekende whisky's en het waarom -> zoals het waarom qua populariteit, smaak, design etc.

3. Met klassieke topics op dit forum bedoel ik onderwerpen over whisky met veel reacties van veel verschillende leden. Kortom, veel kennis van verschillende mensen dat voor mij nuttig is en me eventueel ook aan het denken zet (zaken waar ik me meer in wil verdiepen of bijvoorbeeld een whisky die ik 'moet' proeven). Wellicht is hier ook een zoekfunctie voor? Dat zoek ik dan ook maar even snel uit. ;)

4. Dank voor het toevoegen van de onderwerpen met betrekking tot 'welke whisky zou ik nou eens moeten proeven'. Hier kan ik wel even mee vooruit.

5. Ik wil graag al mijn kennis documenteren. Wie weet of het ooit van pas komt? Misschien dat andere leden hier meer ervaring mee hebben?

Al met al, het wordt dus vooral dit forum aandachtig doorlezen en bij vragen hier een update plaatsen.

Tastings
Zijn er ook leden bekend die zich in groot Rotterdam met whisky bezig houden? Via Google heb ik in ieder geval 'de vrienden van Rotterdam' als actief gezelschap gevonden. Interessant omdat ze zo nu en dan ook open avonden houden.

Daarnaast zag ik dat 'Mitra' zo nu en dan tastings houdt en komende maand in Den Haag een groot whisky festival is. Is met name Den Haag een absolute meerwaarde?

Regio's Schotland
Tot slot: Met betrekking tot de regio's in Schotland. In hoeverre is smaak terug te herleiden naar een regio? Is het vandaag de dag meer commercieel en divers of staat een regio ook echt voor een smaak?
0 x

Gebruikersavatar
JayDie
Moderator
Moderator
Berichten: 6770
Lid geworden op: 31 Jul 2009, 19:49
Locatie: Gennep

Re: Potentieel whisky liefhebber

Ongelezen berichtdoor JayDie » 11 Okt 2011, 16:34

Valon schreef:het boek van Jim Murray (enorme diepgang, maar altijd bruikbaar tijdens het proeven)

De whisky bible? Ik koop deze ook jaar-op-jaar, maar vergis je niet! Enige plaatje wat erin staat, staat op de kaft (oke, en wat kaartjes van landen)... :-S Het is wat dat betreft een echte bible: tekst en dat in kleine lettertjes. Het zijn alleen maar tasting notes. Bij mij is 2012 ook ge-pre-ordered :duimop

Valon schreef:3. Met klassieke topics op dit forum bedoel ik onderwerpen over whisky met veel reacties van veel verschillende leden. Kortom, veel kennis van verschillende mensen dat voor mij nuttig is en me eventueel ook aan het denken zet (zaken waar ik me meer in wil verdiepen of bijvoorbeeld een whisky die ik 'moet' proeven). Wellicht is hier ook een zoekfunctie voor? Dat zoek ik dan ook maar even snel uit.

Er wordt veel gepost in "Welke whisky drink je" en daarbij ook regelmatig een korte opmerking door de poster. Altijd interessant als je naar iets op zoek bent!

Valon schreef:Daarnaast zag ik dat 'Mitra' zo nu en dan tastings houdt en komende maand in Den Haag een groot whisky festival is. Is met name Den Haag een absolute meerwaarde?

Als beginner is de Mitra WX absoluut de moeite waard! 25 euro en voor geen enkele dram bijbetalen. Zowel de 'beginnerswhiskies' als de wat gevorderde. Altijd wat moois te proeven, leuk om te vergelijken. Absolute aanrader!

Whisky Live Holland (International Whisky Festival Den Haag, voorheen Leiden) zul je als beginner misschien van schrikken, wat een enorm aanbod en een enorme drukte! Wel leuk natuurlijk! Daar ook veel 'gratis' te proeven, maar voor de wat bijzondere moet je al bijbetalen (ook voor drams die op de Mitra WX gratis zijn).

Valon schreef:Met betrekking tot de regio's in Schotland. In hoeverre is smaak terug te herleiden naar een regio? Is het vandaag de dag meer commercieel en divers of staat een regio ook echt voor een smaak?

Daar is hier wel eens wat over geschreven wat ik nu zo snel niet terug kan vinden. Opzich kenmerken de regio's zich wel (bv. Islay = peaty, Lowland lichte whiskies, Speyside fruitig), maar ik weet dat ik me op glad ijs bevind... Wat als een speysider een ex-Islay vat gebruikt om op te rijpen? :-S
0 x
Slainte Mhath ([Slawncha-Va]), John

Afbeelding / Hobbybrouwer / Untappd / Hobbybrouwerij Jusk!

Gebruikersavatar
I_SPEY
Forum goeroe
Forum goeroe
Berichten: 2550
Lid geworden op: 13 Feb 2010, 17:21
Locatie: Rotterdram

Re: Potentieel whisky liefhebber

Ongelezen berichtdoor I_SPEY » 11 Okt 2011, 18:44

Welkom op dit forum, Valon :) Ik wens je hier veel plezier en véél wijsheid toe, vooral m.b.t. ons aller passie, Whisky geheten. Maar als ik jouw introductie goed gelezen heb, dan zit het volgens mij daar wel goed mee, omdat ik sterk het vermoeden heb, dat je nogal dorstig naar (whisky)kennis bent!

:Slainte
René
0 x
Afbeelding
René - Friend of Ardbeg - Caol Ila - Lagavulin - Laphroaig and many Others
"Every closed eye is not sleeping, and every open eye is not seeing!"

Gebruikersavatar
Piet
Moderator
Moderator
Berichten: 8303
Lid geworden op: 31 Jul 2009, 00:51
Locatie: Vught

Re: Potentieel whisky liefhebber: Valon

Ongelezen berichtdoor Piet » 20 Okt 2011, 23:55

Welkom Valon.

Tijdens mijn middelbare school heb ik stage gelopen bij Heineken in 's-Hertogenbosch. Moeilijk in te schatten wat de invloed precies is geweest maar het was een hele goede basis voor een introductie tot de wereld van whisky... en wellicht ook tot mijn brede interesse in alcoholica in het algemeen.
En dat is al heel leng geleden.
0 x
Piet, voor whisky-intimi Peat


Terug naar “Even voorstellen, dat vinden we leuk !”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 11 gasten