
"Meinderd Kampen van Kampen Destillateurs in het Zeeuwse Bruinisse gaat in november van dit jaar een nieuwe Nederlandse whisky stoken.
Op 26 september jongstleden werd op het Whisky By The Sea festival bekend gemaakt dat de whisky Eylandt Legend gaat heten. Op het festival werd ook het eerste vat gepresenteerd waarin de new spirit gelagerd gaat worden. De whisky zelf was er dus nog niet.
De gerst voor deze Zeeuwse malt wordt verbouwd op Schouwen-Duiveland. Deze wordt door de destilleerderij gemout op een eigen moutvloer. Het drogen van de gekiemde gerst gaat gebeuren met een turfvuur. Het malen wordt vervolgens gedaan in molen “de Hoop” in Zierikzee, een rijksmonument uit 1850. De vaten die gebruikt gaan worden zijn speciaal voor Kampen Destillateurs gemaakt door de Speyside Cooperage.
Meinderd zet in op de productie van een Zeeuwse single malt te vergelijken met de Schotse Tallisker whisky. De voorwaarden voor zo'n smaakvol product in Zeeland zijn volgens hem te vergelijken met die in Schotland.
Voor de eerste 2 vaten Zeeuwse whisky is door Kampen Destillateurs een aandelenverkoop gestart. Dit traject levert jaarlijks een miniatuur op van het rijpingsproces en een gebottelde fles van het eindproduct op het bottelingsfeest 2012. Totaal zijn er 180 aandelen van dit unieke concept. Meer informatie hierover op de website van Kampen Destillateurs."
Ik ben benieuwd!Wel een uitspraak... "te vergelijken met Talisker"
Bronnen:
Kampen Destillateurs
De Turfstekers
meisjevandeslijterij.nl (Petra de Boevere)



Nog even langer wachten dus...

Vandaag als aandeelhouder zijnde 
