A peek into Diageo's Cask Management

Het laatste nieuws over ontwikkelingen op gebied van Whisky.
Heeft u een nieuwtje te melden ? Dit is de plek, ook voor wetenswaardigheden die niet goed elders passen.
Gebruikersavatar
Liquid_Gold
Senior
Senior
Berichten: 264
Lid geworden op: 29 Mei 2012, 11:15

A peek into Diageo's Cask Management

Ongelezen berichtdoor Liquid_Gold » 27 Jun 2012, 12:24

Een zeer interessant artikel over Cask Management bij Diageo :

http://www.dramming.com/2012/06/26/a-pe ... anagement/

:schotland
0 x
Afbeelding

A dram in a glass
Whiff off amber, taste of gold
Caressing your mind

Gebruikersavatar
totalatool
Forum goeroe
Forum goeroe
Berichten: 2444
Lid geworden op: 08 Jun 2011, 13:59

Re: A peek into Diageo's Cask Management

Ongelezen berichtdoor totalatool » 28 Jun 2012, 10:29

Dit is inderdaad een interessant verhaal, en het doet me realiseren dat het gek is dat ik me sommige dingen zelf nooit realiseerde.

Vaten worden inderdaad gedemonteerd verscheept en veelal worden er dan hoggies gemaakt van wat eerder barrels waren. Datzelfde werd ook verteld bij de uitgebreide tour bij Balvenie. Zeggen dat het vat voorheen bourbon bevatte doet dan vermoeden dat het vat exact zo in de VS lag, maar dat is bijna nooit het geval. Vaten worden geassembleerd van staven die van verschillende vaten afkomstig zijn, het is maar net welke staaf het beste past.

Wat me echter erg verbaast is de stelling dat een refill vat van vrijwel elke (Diageo-)distillery kan komen, met de kanttekening dat voor peated whisky een vat wordt gebruikt waar voorheen peated whisky in zat, en idem voor non-peated. Dat betekent dus inderdaad dat een refill vat met Lagavulin voorheen prima Caol Ila kan hebben bevat. Het blijft dan een single malt. Gooi echter een enkele druppel Caol Ila in een vat waarin Lagavulin rijpt, dan is het ineens een blend. :Scratch
Ik had me dit moeten realiseren toen me een dram Lagavulin uit een voormalig Port Ellenvat werd geschonken laatst, want toen had ik het gewoon aan Iain McArthur kunnen vragen... Ik dacht dat zoiets een uitzondering was.
0 x
Afbeelding

Gebruikersavatar
Piet
Moderator
Moderator
Berichten: 8303
Lid geworden op: 31 Jul 2009, 00:51
Locatie: Vught

Re: A peek into Diageo's Cask Management

Ongelezen berichtdoor Piet » 28 Jun 2012, 11:01

totalatool schreef:Dat betekent dus inderdaad dat een refill vat met Lagavulin voorheen prima Caol Ila kan hebben bevat. Het blijft dan een single malt. Gooi echter een enkele druppel Caol Ila in een vat waarin Lagavulin rijpt, dan is het ineens een blend. :Scratch

Even een puntje op die I zetten.
Volgens de letter is het dan nog steeds een Malt, maar een Blended Malt en geen Single Malt meer.

Iain McArthur ... bijna ontroerend zo'n whiskyleven :goedgedaan
0 x
Piet, voor whisky-intimi Peat


Terug naar “Nieuwtjes en wetenswaar- en aardigheden”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 11 gasten