Dit is inderdaad een interessant verhaal, en het doet me realiseren dat het gek is dat ik me sommige dingen zelf nooit realiseerde.
Vaten worden inderdaad gedemonteerd verscheept en veelal worden er dan hoggies gemaakt van wat eerder barrels waren. Datzelfde werd ook verteld bij de uitgebreide tour bij Balvenie. Zeggen dat het vat voorheen bourbon bevatte doet dan vermoeden dat het vat exact zo in de VS lag, maar dat is bijna nooit het geval. Vaten worden geassembleerd van staven die van verschillende vaten afkomstig zijn, het is maar net welke staaf het beste past.
Wat me echter erg verbaast is de stelling dat een refill vat van vrijwel elke (Diageo-)distillery kan komen, met de kanttekening dat voor peated whisky een vat wordt gebruikt waar voorheen peated whisky in zat, en idem voor non-peated. Dat betekent dus inderdaad dat een refill vat met Lagavulin voorheen prima Caol Ila kan hebben bevat. Het blijft dan een single malt. Gooi echter een enkele druppel Caol Ila in een vat waarin Lagavulin rijpt, dan is het ineens een blend.
Ik had me dit moeten realiseren toen me een dram Lagavulin uit een voormalig Port Ellenvat werd geschonken laatst, want toen had ik het gewoon aan
Iain McArthur kunnen vragen... Ik dacht dat zoiets een uitzondering was.