Uiterlijk: Licht goud en vrij aanplakkend.
Geur: Mooie subtiele neus met vooral fruit en bloemen en wat vegetaal. Munt, gras, appel, groene thee en een vleugje gerookt en zeewier (nori).
Met een drupje water grassiger, meer fruit o.a. grapefruitschil, bloemen en iets van toast, iets medicinaal en houtskool-as.
Smaak/afdronk: Komt heel zacht en olie-achtig binnen om dan gepeperd om dan sappig en een beetje meaty te worden met een mooie smaakbalans.
Met water Iets meer zilt en ook hier een vleug medicinaal en houtskool-as, allemaal heel subtiel.
Ook de afdronk is vrij subtiel fruitig (pruim) en licht gerookt, gemiddeld lang tot lang maar wederom niet uitbundig. Nog later ook een klein rubbertje en wat later in hetlege glas toch echt een vochtige, bij warm weer, dampende hooimijt.
Mooie complexe malt in alle opzichten heel verfijnd. Zo mag een malt van mij peated zijn! Het 43% abv is geen minpunt. Drinkt wel erg makkelijk weg.
Dit is het soort peatedheid en sherry balans dat ik zeer kan waarderen
Score 90.




