Vandaar ook mijn vraag in Whiskyprijsvergelijkingssites. Er zijn natuurlijk al duizende whiskysites dus net als vele anderen zoek ik ook naar gaatjes in de Web-markt
Wat me nu opvalt is de ontwikkeling van met name deze sites:
Whisky Connosr (Total members 7807 en pas een jaar of 3 oud, Dec 2009)
Whiskybase (Total members ? veel maar heel veel inactief zo te zien. Van 2007)
Whiskywhiskywhisky-forum (Total members 1643, van Nov 2008)
whisky-distilleries forum (Total members 195 en op sterven na dood. Van Aug 2008)
Inmiddels heeft Connosr zo'n beetje alle functionaliteit van WB en meer en bovendien in een kennelijk aantrekkelijk modern jasje, laat ik zeggen in de trant van Facebook. En dan laat ik Facebook zelf nog even buiten beschouwing in het bovenstaande rijtje!
Het laatste forum is op sterven na dood. Het Whiskybase forum is vrij nieuw maar nooit van de grond gekomen. Ik denk dat dit een té laat antwoord was op het Connosr forum, althans de "discussions" aldaar.
Connosr (Engels) heeft niet alleen een eigentijdse "look and feel" maar ook moderne infrastructuur. Het onderliggende Community/Social-network software-platform biedt standaard heel veel functionaliteit en laat heel snel ontwikkelen en veranderen toe. Dat laatste is iets waarvan ik vermoed dat het WB (Nederlands) op kan gaan breken.
Die wet van de remmende voorsprong zie je ook terug in de oude, vaak dus verouderde, webshops en in wat mindere mate andere whisky-sites.
Maar ik kan het mis hebben.

