Toekomstig specialist RubenV

Als je wilt kun je hier in het kort aangeven wie je bent en vanwaar of wanneer je interesse voor Whisky is ontstaan dan wel wat je interesse of motivatie is. Deze achtergrondinformatie wordt door velen zeer gewaardeerd.
RubenV
Nieuwkomer
Nieuwkomer
Berichten: 1
Lid geworden op: 02 Nov 2011, 16:17

Toekomstig specialist RubenV

Ongelezen berichtdoor RubenV » 02 Nov 2011, 16:31

Hoi Allemaal,

Zoals gezegd, is het netjes om even voor te stellen. Mijn naam is Ruben en ik studeer Voedingsmiddelentechnologie met als afstudeerrichting dranken. Dit omvat de gehele dranken sector (Alcohol en niet-alcoholische dranken) Met name de bierwereld is mij bekend, maar voor het afstuderen moet ik mij ook nog specialiseren op een ander onderwerp. Ik heb gekozen voor Whisky, omdat ik daar zelf tot op heden weinig diepgang verkregen heb.
Enig jammerlijke puntje is, het maken van Whisky niet goed binnen de tijd past, er van uitgaande dat een whisky pas die naam mag gegeven worden na het minimaal 3 jaar rijpen op eikenhouten vaten.

Als er forumleden zijn welke bekend zijn met eventuele excursiemogelijkheden bij echte destilleerderijen, dan hoor ik dat ook graag. Ik zal de komende tijd waarschijnlijk nog veel gebruik maken van de bulk aan informatie die op dit forum aanwezig is. Als tegenprestatie zal ik jullie ook op de hoogte houden van ontwikkelingen die ik zelf tegenkom.

Ik krijg nu al zin in een goed glas single malt!

Ruben
0 x

Gebruikersavatar
JayDie
Moderator
Moderator
Berichten: 6770
Lid geworden op: 31 Jul 2009, 19:49
Locatie: Gennep

Re: Toekomstig specialist

Ongelezen berichtdoor JayDie » 02 Nov 2011, 16:44

He Ruben, welkom!

RubenV schreef:ik studeer Voedingsmiddelentechnologie met als afstudeerrichting dranken. Dit omvat de gehele dranken sector (Alcohol en niet-alcoholische dranken) Met name de bierwereld is mij bekend

Geweldig lijkt me dat! Staat me wel iets van bij dat we eerder op het forum iemand hadden in de soortgelijke positie als jij nu. :Scratch

Er is op het forum wel wat te vinden over "Whisky School" of "Stage" aldaar. The Glenlivet, Kilchoman, die heb ik wel eens voorbij zien komen.

Je kunt in een tijd minder dan 3 jaar geen whisky maken, maar wel "new spirit": het distillaat wat uit de stills komt wat vervolgens minimaal 3 jaar op vat gaat om te rijpen! Dan kun je wel het hele proces tot aan distilleren doorlopen!

Leuk dat je ons op de hoogt wilt houden!
0 x
Slainte Mhath ([Slawncha-Va]), John

Afbeelding / Hobbybrouwer / Untappd / Hobbybrouwerij Jusk!

Gebruikersavatar
Piet
Moderator
Moderator
Berichten: 8303
Lid geworden op: 31 Jul 2009, 00:51
Locatie: Vught

Re: Toekomstig specialist RubenV

Ongelezen berichtdoor Piet » 02 Nov 2011, 19:34

Welkom Ruben.

Te zien aan het onderwerp heb je jezelf in elk geval een duidelijk doel gesteld.
Wellicht mag je jezelf veel later dan ook nog whisky-aficionado gaan noemen :P

Overigens zijn er wel enkele stokers op het forum actief. Wie weet is daar iets mee te regelen ?
In onderstaande onderwerpen vind je waarschijnlijk ook wel hun namen (anders ook wel in deze voorstel rubriek maar dat is even zoeken).

Whisky zelf stoken, distillatieproces etc.
Whisky lagering op eiken: Hoe zelf doen ?
0 x
Piet, voor whisky-intimi Peat

bdijkslag
(Whisky)Professional
(Whisky)Professional
Berichten: 60
Lid geworden op: 28 Mar 2010, 21:18
Locatie: Terherne
Contact:

Re: Toekomstig specialist RubenV

Ongelezen berichtdoor bdijkslag » 02 Nov 2011, 21:35

Hoi Ruben,

Welkom hier.

Volgens mij heeft herberg de grutte pier in december weer een stookweekend, misschien is dat iets voor jou.

http://www.herberggreatepier.nl/

bennie
0 x

Gebruikersavatar
Edwin
Senior
Senior
Berichten: 233
Lid geworden op: 18 Jun 2010, 16:13
Locatie: Westland
Contact:

Re: Toekomstig specialist RubenV

Ongelezen berichtdoor Edwin » 04 Nov 2011, 14:02

Welkom Ruben! :schotland

RubenV schreef:Als er forumleden zijn welke bekend zijn met eventuele excursiemogelijkheden bij echte destilleerderijen, dan hoor ik dat ook graag.


vooral die Kilchoman Experience is aan te raden als je naar schotland gaat en de tijd heb om een week lang met een distilleerderij mee te lopen en zelf het hele proces tot het einde doen.
0 x


Terug naar “Even voorstellen, dat vinden we leuk !”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 18 gasten