Ongelezen berichtdoor Rien68 » 01 Apr 2020, 12:52
Begin Augustus 2019 plaatste Defeatles een post omdat hij het wel weer tijd vond worden voor een nieuwe VBT.
Na wat heen en weer contact tussen Freezeroz en Defeatles begonnen de eerste stappen om tot een nieuw VBT team te komen. Omdat Freezeroz en Defeatles nogal ver uit elkaar wonen leek het het handigst om te kijken of er ook team van forum’ers te vinden waren die redelijk dicht bij elkaar in de buurt woonden.
Na een oproep hier op het forum bleken er 3 vrijwilligers uit de regio Amsterdam deze VBT kar samen met Freezeroz te willen trekken.
Eind Augustus was het zover en begonnen Edwin, Rien, Joris en Roelof met de eerste voorbereidingen. Al snel werd er tijdens onze eerste meeting een taakverdeling en tijdschema afgesproken.
Februari 2020 werd gekozen als startpunt voor HWF-VBT-11.
Verder spraken we af dat Edwin de forum gerelateerde en financiële zaken zou oppakken, Joris wilde de officiële stukken wel schrijven en Roelof nam alle logistieke zaken op zich. Rien bood zich aan als vliegende keep.
De eerste weken werden besteed aan het zoeken van deelnemers, het binnenhalen van het inschrijfgeld en het zoeken van sponsoren.
Eaglesburn distillery, De Monnik Dranken en wederom de Whiskydudes wilden graag een sponsor bijdrage leveren, waarvoor nogmaals onze hartelijke dank.
We besloten deze VBT uit 7 ronden te laten bestaan, dat gaf ons de ruimte om naast de drie gesponsorde rondes als organisatoren alle vier ook zelf een ronde uit te zoeken.
Ieder van ons had daarin zijn eigen wens en voorkeur. Cask strength of afgezwakt? OB of IB? Peat of non peat? Sherry of bourbon?
Nadat alle flessen binnen waren moest de volgorde van de line-up bepaald worden. Dit deden we door een eenvoudige stemming te houden. We waren het er unaniem over eens om met de duurste en oudste fles te eindigen, maar een verdere gedachte en logica zat er niet achter de volgorde.
Trouwens, de door velen van jullie opgemerkte steeds lichter wordende kleur in de line-up berust puur op toeval.
Toen eenmaal duidelijk was wat de 7 whisky’s zouden worden, kwamen we al snel op ons thema: 'eerste'.
Bij alle flessen konden we daar wel een link bij vinden. Veelal hadden we toevallig al gekozen voor distilleries of bottelaars die nog nooit in de vorige VBT's voorbij waren gekomen.
Nadat alle flessen versampled waren en de sample flesjes gevuld en gelabeld, kwamen we voor de derde keer samen om de gehele verzend logistiek te doen.
We hebben hierbij zoveel mogelijk geprobeerd om combi pakketten te maken om zo de verzendkosten te drukken. Ook hebben we de nodige pakketten zelf bezorgd of gebruik gemaakt van regio hubs.
Nadat alle pakketten door de deelnemers in ontvangst waren genomen kon VBT-11 midden februari dan echt beginnen.
Het was erg leuk voor ons om met voorkennis alle binnenkomende notes te lezen. Verrassend om te lezen dat de Eaglesburn 3Y door sommigen van jullie als oud werd bestempeld, maar andersom gebeurde ook. Onze afsluiter de Glen Grant 25Y werd door een aantal van jullie als jong bestempeld.
Er werd peat waargenomen in non peated drams en cask strength kreeg soms een 43% stempel.
Wat ook opviel was dat de gemiddelde VBT rating vaak een flink stuk lager lag dan de WB rating.
Blind proeven, zo bleek maar weer eens, is een lastig verhaal.
Hopelijk hebben we er allemaal wat van opgestoken.
Wij als organisatie zijn in ieder geval erg blij dat we regelmatig terug konden lezen dat we jullie flink hebben kunnen verrassen. Toch een van de mooie aspecten van een blind tasting.
Ook zijn we blij dat we in deze moeilijke tijden met de VBT toch een klein lichtpuntje voor jullie konden zijn.
We beraden ons binnenkort over de organisatie van VBT-12. Of we het als team nog een keer willen oppakken, of dat we het stokje overdragen aan een (gedeeltelijk) nieuw team.
Rest ons nog een woord van dank uit te spreken naar onze sponsors: Eaglesburn distillery, De Monnik Dranken en de Whiskydudes. Deze drie sponsors worden binnenkort opgenomen in de lijst van VBT sponsors.
Ook dank aan de organisatoren van VBT-10 voor hun hulp bij de opstart, en het overgedragen startkapitaal. Ook wij hebben trouwens een mooi startbedrag over te dragen aan het volgende organisatie team.
Maar natuurlijk ook dank aan jullie, de deelnemers aan VBT-11.
Tot VBT-12!
Groet Edwin, Rien, Joris en Roelof.
13 x