Als ik moet kiezen, ga ik voor cask strength. Zoals velen al aangeven, is dat ook voor mij zeker geen absolute regel, maar ik ben over het algemeen toch een pak benieuwder naar een single cask op cask strength dan naar een standaardbotteling op pakweg 43%.
Ik heb het geluk in de whiskyclub heel wat verschillende dingen te kunnen proeven, en ik ga niet zeggen dat whisky's op cask strength over het algemeen beter zijn. Er zijn er die alleen maar branden natuurlijk, zoals er op 40% zijn waar je alleen maar water proeft. Maar er is meer variatie, denk ik, en als het goed is, komen de smaken op vatsterkte veel beter tot hun recht, evolueert de whisky mooier in het glas en blijft de dram veel langer overeind.
Wat ook meespeelt, is dat ik onafhankelijke bottelingen vaak interessanter vind dan officiële bottelingen, en dat deze vaak op vatsterkte gebotteld worden. Er is gewoon een veel ruimer aanbod aan deze whisky's op vatsterkte dan op pakweg 46%. En iets als pakweg deze Miltonduff (
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... clnk&gl=be) bestaat gewoon niet op 46% (en ik zou het zelf ook nooit aanlengen met water).
Dat gezegd zijnde, staan er in mijn whiskykast ook een Springbank Green, Glendronach 8, Port Askaig 8 en Caol Ila 12 ,en zelfs een jonge Linkwood van Signatory Vintage op 40%

. Allemaal heel lekker, maar de whisky's die mij al echt omvergeblazen hebben, zijn cask strengths.