Pagina 1 van 2

Even voorstellen: BWhisky (was Lagavulin! )

Geplaatst: 22 Mei 2010, 08:56
door BWhisky
Hallo,
Ik ben Bram, woon in Brugge (België) en studeer nog aan de Universiteit Gent. Sinds een jaar of 2 beginnen verdiepen in de wondere wereld der whisky :). Ondertussen toch al een paar verschillende whiskys gedronken. Vooral fan van peated whiskys. Favorieten zijn Lagavullin 16y, Ardbeg Reinaissance, Laphroaig quarter cask maar ik kan evengoed genieten van een unpeated whisky.
Een echte collectie heb ik nog niet aangelegd wegens het gebrek aan financiele middelen :D . Ik koop dus geregeld wel een paar flessen maar die blijven nooit lang genoeg staan om een echte collectie aan te leggen. Voorlopig heb ik een Laphroaig quarter cask (1l), Glenmorangie Quinta Ruban, 2 X Bruichladdich 1992 Tempranillo Calejo finish 46%, Bowmore Legend (geen fan van) en The Glenlivet 12y.
Als afsluiter misschien mijn verlanglijstje die ik hoop in de zomermaanden aan te schaffen ( indien er tussen zitten waar jullie ervaring mee hebben , positief/negatief, mogen jullie dat zeker laten weten!)
Ledaig 10y
Talisker 18y ( vind ik fantastisch goed)
Kilchoman ( de augustus release afwachten)
Laphroaig 10y cask strenght
Scapa 16y ( nog nooit Scapa whisky gedronken , dus ben nieuwsgierig)
Bruichladdich Peat


Groeten!

Re: Even voorstellen: Lagavulin!

Geplaatst: 22 Mei 2010, 09:04
door Piet
Welkom Bram.
Lagavulin! schreef:Vooral fan van peated whiskys.

Om een of andere vage reden was dat mijn eerste indruk.

Kijk voor meningen en ervaringen voor die specifieke drams vooral ook even in het hoofdonderwerp Schotse single malt (Scottish Single Malt) en in Schotse single malt (Scottish Single Malt) onder Proefnotities, "Tasting notes" en organoleptische onderwerpen.... ook dé plaatsen om daarover te discussiëren ;)

Re: Even voorstellen: Lagavulin!

Geplaatst: 22 Mei 2010, 09:30
door JayDie
He Bram!

Welkom op het forum. Hoewel je zegt geen grote collectie te hebben door gebrek aan financiële middelen ga je wel gelijk voor de duurdere flessen: kwaliteit ipv kwantiteit! :goedgedaan

Re: Even voorstellen: Lagavulin!

Geplaatst: 22 Mei 2010, 11:59
door Bushmills
Welkom Bram! Veel plezier op het forum.

Re: Even voorstellen: Lagavulin!

Geplaatst: 22 Mei 2010, 15:42
door I_SPEY
Welkom op het forum, Bram en veel plezier! Dit is dé site om je kennis (én mede daardoor je verzameling :lol: ) te vergroten.

Re: Even voorstellen: Lagavulin!

Geplaatst: 22 Mei 2010, 16:09
door johan brugge
Joehoe! Nog een Vlaming erbij. En dan nog een Bruggeling, net zoals ik (hoewel ik een 'aangespoelde' ben). :hoera
Hey Bram, als je niet weet wat doen dit weekend moet je zeker eens naar Knesselare gaan. Daar houdt Malt Whiskycorner tem maandag open deur dagen. Zie volgende link.
http://www.maltwhiskycorner.be/opendeur.htm
In ieder geval is het leuk om je er bij te hebben. We zijn nu dus met 9 Vlamingen! Enne, niet te bescheiden zijn hè. Laat maar gerust van je horen.

Johan

Re: Even voorstellen: Lagavulin!

Geplaatst: 22 Mei 2010, 17:51
door BWhisky
Bedankt voor de verwelkoming!
@Johan : Ik weet tem eind juni helaas al wat te doen, ik zit namelijk midden in "de blok". Na de examens pas weer whisky-tijd :D

Re: Even voorstellen: Lagavulin!

Geplaatst: 22 Mei 2010, 18:25
door johan brugge
Ah, jammer voor jou. Die tijd ligt al heel lang achter mij. En ik ben er niet rouwig om. hehe
Waar koop jij trouwens je whisky? Ik ging vroeger naar het Brugs Whiskyhuis tot ik in de mot had dat hij per fles minstens 6 Euro duurder is dan elders. Ik heb bv. een Bruichladdich Infinity 2nd edition bij Malt Whiskycorner besteld (ik ga hem maandag ophalen) aan nog geen 54 Euro. In heb BWH kost diezelfde fles mij 63 Euro!! :o

Re: Even voorstellen: Lagavulin!

Geplaatst: 22 Mei 2010, 19:03
door BWhisky
Ik ben ook al paar keer naar het Brugs Whiskyhuis gegaan maar heb nu ook gemerkt dat ie vrij duur is. Voor een Ardbeg Uigedael, bijvoorbeeld, vroeg hij 4 maand geleden 64€ terwijl ik hem nu op verschillende plaatsen nog zie staan rond de 60€. Geen enorm verschil maar toch...
Voor de rest , Jurgen's Whiskyhuis op bestelling want de tijd om naar daar te rijden ontbreekt me, en af en toe gewoon in " de delhaize " :roll: . Ze verkopen de meest bekende single malts aan een schappelijke prijs dus voor een "gewone" fles ga ik naar daar :D
Nog tips in en rond het Brugse?

Bram

Re: Even voorstellen: Lagavulin!

Geplaatst: 22 Mei 2010, 19:14
door johan brugge
Ik koop ook regelmatig bij Jurgen's Whiskyhuis. Het komt mij, met de verzendkosten inbegrepen, altijd goedkoper uit bij hem dan in het BWH. Erg hè? Ik koop nog liever bij Jurgen, al scheelt het maar een paar Euro, gewoon uit principe. Malt Whiskycorner heeft ook een goed, zij het wat beperkter, assortiment met normale prijzen. Hij is maar 2 of 3 Euro duurder dan Jurgen's Whiskyhuis. Dat is dus de moeite niet en met de auto ben je er al na goed 20 minuten rijden. Voor de rest heb je er al niet veel hier in de buurt. Ik zal je eens een paar interessante shops mailen.

Johan

Re: Even voorstellen: Lagavulin!

Geplaatst: 23 Mei 2010, 10:00
door p_froes
Welkom Bram! :goedgedaan

Re: Even voorstellen: Lagavulin!

Geplaatst: 27 Mei 2010, 01:13
door Mehdi
Welkom bram!

Net zoals ik één van de weinige nieuwe vlamingen hier!
Jij gaat vooral voor de hardere whisky zie ik, ik ga meer naar het zachte gedeelte,... Nu nog...

Ik weet zeker dat je hier nogal uurtjes zal doorbrengen en vooral veel opsteken!

Cheers! :Party

Re: Even voorstellen: Lagavulin!

Geplaatst: 27 Mei 2010, 12:44
door Topvoerder
Welkom Bram! :duimop

Re: Even voorstellen: Lagavulin!

Geplaatst: 27 Mei 2010, 19:31
door BWhisky
Nogmaals bedankt allemaal!
Ik hoop vanaf de zomermaanden wat actiever te kunnen deelnemen aan het forum, maar zoals gezegd eerst examens afwerken! :)

Re: Even voorstellen: Lagavulin!

Geplaatst: 27 Mei 2010, 19:35
door johan brugge
Wat voor studies doe je eigenlijk, Bram?