Even Voorstellen: Rico

Als je wilt kun je hier in het kort aangeven wie je bent en vanwaar of wanneer je interesse voor Whisky is ontstaan dan wel wat je interesse of motivatie is. Deze achtergrondinformatie wordt door velen zeer gewaardeerd.
mind_state
Actief lid
Actief lid
Berichten: 15
Lid geworden op: 10 Dec 2013, 22:02

Even Voorstellen: Rico

Ongelezen berichtdoor mind_state » 10 Dec 2013, 22:17

Goedenavond,

Ik ben dit forum sinds een aantal dagen een beetje aan het doornemen en dacht vandaag, laat ik ook eens een account aanmaken!

Ik ben een man van 25 en woon in de Kop van Noord-Holland. Ik ben nog een student en woon samen met mijn vriendin en haar twee kinderen (en twee honden en drie katten ;)). Tot zover mijn persoonlijke intro.

Whiskey was voor mij altijd die 'scherpe, vieze' drank die een aantal van mijn vrienden graag dronken. Dit was voornamelijk JW RL en de std JD. Ik dronk in die tijd eigenlijk altijd alleen maar bier. Ik was dat bier soms ook wel eens zat en heb in die tijd dan ook van alles geprobeerd van Bacardi tot Cognac, maar helaas, ik vond het allemaal helemaal niets. Nu, een aantal weken geleden, heb ik het weer eens aangedurfd om een whiskey te proeven.. het was de 'Single Barrel' van JD.. En ondanks dat ik hem bij de eerste slok nog steeds vrij 'scherp' vond, was dat na een seconde verdwenen en vond ik hem vrij lekker. Vooral de afdronk vond ik heerlijk. Helemaal na het eerste glas ;).

Eigenlijk heb ik na die Single Barrel niet meer nagedacht over whiskey tot ik van de week een heel ander soort whiskey in me handen kreeg die ik 'moest' proeven. Het was een Naked Grouse (geen malt, ik weet het.) en verdomd, wat is dat lekker! Haast niet scherp te noemen en een beetje zoetig. Nou en zo is het dus begonnen. De volgende dag gelijk een fles Naked Grouse gehaald en inmiddels een aantal glazen flink zitten genieten. En nu dus driftig aan het verdiepen in de verschillende soorten whiskey, en hoe ik erachter kom welke ik nou wel en niet lekker zal vinden.

Beetje warrig verhaal, maja, zo ben ik ook wel ;)
0 x

Gebruikersavatar
Matti
Moderator
Moderator
Berichten: 4435
Lid geworden op: 25 Okt 2011, 23:00
Locatie: Zutphen

Re: Even Voorstellen: Rico

Ongelezen berichtdoor Matti » 10 Dec 2013, 23:42

Welkom Rico!

:duimop

The Naked Grouse is de fles die ik sinds een paar maanden mensen aanraad die mijn vragen: 'ik ken geen whisky, jij wel, welke moet ik proberen?' Erg mooie blend voor een prima prijs die een stukje van de breedte van whisky laat zien, maar nog wel zacht genoeg is voor een beginner.

In hetzelfde straatje en maar ietsjes duurder: Glendronach 8yo Octarine. Dezelfde insteek (sherried), maar nog meer power omdat het een single malt is.
0 x
Matthijs, whiskynerd.

Gebruikersavatar
Piet
Moderator
Moderator
Berichten: 8303
Lid geworden op: 31 Jul 2009, 00:51
Locatie: Vught

Re: Even Voorstellen: Rico

Ongelezen berichtdoor Piet » 11 Dec 2013, 00:09

Welkom Rico.

En zoals Matthijs al schreef moet je zeker het stapje naar een (single) malt whiskey maar eens snel gaan maken. Zie ook Wat komt er ná Glenfiddich of mijn eerste malt? ... dan is je ontdekkingsreis pas echt begonnen 8-)
0 x
Piet, voor whisky-intimi Peat

Pellie
Forum goeroe
Forum goeroe
Berichten: 2797
Lid geworden op: 25 Okt 2011, 10:00
Locatie: Enschede

Re: Even Voorstellen: Rico

Ongelezen berichtdoor Pellie » 11 Dec 2013, 08:40

Welkom!
0 x

Gebruikersavatar
JayDie
Moderator
Moderator
Berichten: 6770
Lid geworden op: 31 Jul 2009, 19:49
Locatie: Gennep

Re: Even Voorstellen: Rico

Ongelezen berichtdoor JayDie » 11 Dec 2013, 09:01

Welkom, Rico!
0 x
Slainte Mhath ([Slawncha-Va]), John

Afbeelding / Hobbybrouwer / Untappd / Hobbybrouwerij Jusk!

mind_state
Actief lid
Actief lid
Berichten: 15
Lid geworden op: 10 Dec 2013, 22:02

Re: Even Voorstellen: Rico

Ongelezen berichtdoor mind_state » 11 Dec 2013, 17:28

Bedankt voor de reacties heren. Ik zal eens kijken wat een Glendronach 8yo Octarine hier in de buurt kost :). Ben sowieso van plan de aankomende maand wat meer whisky's aan te schaffen, maar welke daar ben ik nog niet over uit! Zal hoogstwaarschijnlijk wat uit de Lowlands of Speyside worden want die spreken me tot nu toe het meeste aan als ik dat zo lees. Heb iig een Aberlour 10 of 12 jaar op het oog.
0 x

Gebruikersavatar
I_SPEY
Forum goeroe
Forum goeroe
Berichten: 2550
Lid geworden op: 13 Feb 2010, 17:21
Locatie: Rotterdram

Re: Even Voorstellen: Rico

Ongelezen berichtdoor I_SPEY » 11 Dec 2013, 18:45

Welkom op dit forum, Rico :)

Wat bijvoorbeeld ook hele mooie whisky's voor beginnende whiskydrinkers zijn, zijn een Glengoyne 12 yo, een Lagavulin 16 yo, een Talisker 10yo of een Clynelish 14yo!

Véél plezier met het :smullen
0 x
Afbeelding
René - Friend of Ardbeg - Caol Ila - Lagavulin - Laphroaig and many Others
"Every closed eye is not sleeping, and every open eye is not seeing!"


Terug naar “Even voorstellen, dat vinden we leuk !”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 19 gasten