Bram84 schreef:Hopelijk kijken jullie vandaag terug op een geslaagde tasting.
Nou en of, Bram.
Je hebt een mooie line-up geregeld. Ik heb er in ieder geval van genoten.
Mijn notes voor deze oude grain:
De geur is nadat de gebruikelijke lijm is weggewaaid uitnodigend zoet met caramel en geroosterde noten. Ook een snufje tabak en wat gedroogde rozenblaadjes. Na drie kwartier worden de kruidige tabaktonen sterker.
De smaak is vervolgens weer zoet, vanille en suikerachtig. Creme brulee. Het geheel wordt mooi opgeleukt met een tabakachtige kruidigheid. De whisky is licht drogend, maar niet over de top (het is tenslotte wel 50 jaar oud).
De finish is vervolgens niet zo zoet met een licht bittertje, maar de tabakachtige kruidigheid houdt lang aan. De tabak in de finish suggereert een licht rookje.
Score: 90 pt. Zo'n beetje de top van wat grainwhisky kan zijn naar mijn mening. Als het lukt om een grain zo lang te laten rijpen zonder dat het vat hem vermoordt, word je beloond met een extra lekkere kruidigheid bovenop de gebruikelijke snoeperigheid van de grain.