Pagina 1 van 3
Whisky Ambassador Cursus
Geplaatst: 06 Sep 2020, 10:44
door goosebumps
Heeft iemand hier wel eens de Whisky Ambassador cursus gedaan? Ik geef wel eens een whisky proeverij, vooralsnog niet professioneel. Nu leek het me wel leuk om zo'n certificaat te halen als "keurmerk" voor mezelf

En misschien als opmaatje om iets professioneler te worden.
Nu vraag ik me af, vinden jullie het de moeite waard?
De link
https://www.thewhiskyambassador.nl/
Re: Whisky Ambassador Cursus
Geplaatst: 06 Sep 2020, 12:34
door Cask1988
goosebumps schreef:Heeft iemand hier wel eens de Whisky Ambassador cursus gedaan? Ik geef wel eens een whisky proeverij, vooralsnog niet professioneel. Nu leek het me wel leuk om zo'n certificaat te halen als "keurmerk" voor mezelf

En misschien als opmaatje om iets professioneler te worden.
Nu vraag ik me af, vinden jullie het de moeite waard?
De link
https://www.thewhiskyambassador.nl/
Kan een geinige cursus zijn. Zelf geen ervaring mee.
Ik ken je niveau van kennis en drinken niet maar gevoelsmatig zou ik zeggen dat het weinig toevoegt als je af en toe eens een proeverij geeft. En als dat steeds regelmatiger wordt vraag ik het me ook af. Ik ga er dan vanuit dat als je nu ook al proeverijen geeft, je inmiddels ook al heel goed weet waar je het over hebt mbt kennis en het begeleiden van.
Er is inmiddels een enorme wildgroei aan mensen die proeverijen organiseren. Het zal eerder een unieke vorm van presenteren zijn die je succes op gaat leveren dat een logo van een cursus die op je website wappert. But that’s just my 2 cents

Re: Whisky Ambassador Cursus
Geplaatst: 06 Sep 2020, 12:37
door Reichenbach
The Whisky Ambassador is de eerste officieel geaccrediteerde opleiding ...
Leuk verdienmodel. Maar of dit certificaat echt waarde heeft? Officieel geaccrediteerd zijn ze in ieder geval niet in Nederland.
Maar het kan best leuk zijn om je kennis te vergroten, maar vaak ook de discussie met mede cursisten.
Re: Whisky Ambassador Cursus
Geplaatst: 06 Sep 2020, 13:27
door Rien68
Als het zuiver gaat om kennis vergroten, zou mijn voorkeur toch bij een cursus van Robin Brilleman liggen
Re: Whisky Ambassador Cursus
Geplaatst: 06 Sep 2020, 17:13
door Wolf2112
Ik ben oprecht benieuwd welke persoon deze cursus dan geeft en hoeveel echt nieuwe kennis dit dan zou geven. Meer dan dat ik heb opgestoken door whisky boeken, distillery visits, Ralfy, al die fijne drams die ik heb mogen proeven en natuurlijk dit mooie forum...
Re: Whisky Ambassador Cursus
Geplaatst: 06 Sep 2020, 17:17
door thijs100
Wolf2112 schreef:Ik ben oprecht benieuwd welke persoon deze cursus dan geeft en hoeveel echt nieuwe kennis dit dan zou geven.
De cursus wordt gegeven door Bob Wenting, onder andere mede-organisator van Maltstock en ambassadeur van de SMWS. Iemand met veel kennis van zaken.
Re: Whisky Ambassador Cursus
Geplaatst: 06 Sep 2020, 17:34
door Cask1988
Wolf2112 schreef:Ik ben oprecht benieuwd welke persoon deze cursus dan geeft en hoeveel echt nieuwe kennis dit dan zou geven. Meer dan dat ik heb opgestoken door whisky boeken, distillery visits, Ralfy, al die fijne drams die ik heb mogen proeven en natuurlijk dit mooie forum...
Precies dat dus. Ik denk dat dit de hedendaagse kennismaatschappij mooi weergeeft. Er ligt tegenwoordig zoveel kennis voor het grijpen en met Google ligt de wereld aan je voeten. Waar je 10 jaar geleden waarschijnlijk sprak van een geweldige, onmisbare cursus, zou het me niets verbazen als je nu na je examen toch wel een
dussss... momentje hebt.
Re: Whisky Ambassador Cursus
Geplaatst: 06 Sep 2020, 20:08
door AquaVitae
Ik organiseer ook regelmatig proefavonden (Of, nou ja gaf voor COVID-19). Zowel voor particulieren als bedrijven en nog nooit heeft iemand naar enige vorm van accreditatie gevraagd.
Het past wel in de huidige trend van levenslang leren en bewijzen dat je bepaalde kennis hebt. Maar naar mijn idee zijn de enige die daar echt beter van worden de accrediteurs zelf.
Re: Whisky Ambassador Cursus
Geplaatst: 06 Sep 2020, 20:26
door Reichenbach
AquaVitae schreef:...en nog nooit heeft iemand naar enige vorm van accreditatie gevraagd.
...Maar naar mijn idee zijn de enige die daar echt beter van worden de accrediteurs zelf.
In Nederland wordt je geaccrediteerd door de Raad van Accreditatie. Daar heeft dit niets mee te maken.
Volgens mij is dit een keurmerk of fantasie-accreditatie van de club zelf. Hoeveel waarde die dan ook heeft geen idee, als de club is aangewezen door de SWA heeft het misschien nog wel enige geldigheid.Zie mijn opmerking over de accreditatie.
Re: Whisky Ambassador Cursus
Geplaatst: 06 Sep 2020, 20:54
door AquaVitae
Reichenbach schreef:...Volgens mij is dit een keurmerk of fantasie-accreditatie van de club zelf. ...
[/quote]
Precies dat bedoel ik. Alles kan door iemand een stempel van goedkeuring worden gegeven, maar of dat nou echt van toegevoegde waarde is betwijfel ik in veel gevallen. Hier dus ook.
Als je het leuk vindt om proeverijen te geven, dan zou ik daar gewoon mee beginnen. Enthousiasme en ervaring zijn belangrijker dan een accreditatie.
Re: Whisky Ambassador Cursus
Geplaatst: 06 Sep 2020, 21:12
door Reichenbach
Even terugkomen op de accreditatie:
Volgens de website van Whisky Ambassador Ltd.
https://www.thewhiskyambassador.com/ is de organisatie geaccrediteerd door de BIIAB (British Institute of Innkeeping Awarding Body)
https://www.biiab.org/ welke op haar beurt weer is geaccrediteerd door de Britse overheid: BIIAB (QCF Recognition number RN5118)
https://www.gov.uk/government/publicati ... -providersDus toch een officieel (Brits) keurmerk
Alleen jammer dat die Britten net uit de EU zijn gestapt

zonder verdrag zijn Britse keurmerken eigenlijk niet geldig in de EU

Re: Whisky Ambassador Cursus
Geplaatst: 06 Sep 2020, 22:25
door Tris
thijs100 schreef:Wolf2112 schreef:Ik ben oprecht benieuwd welke persoon deze cursus dan geeft en hoeveel echt nieuwe kennis dit dan zou geven.
De cursus wordt gegeven door Bob Wenting, onder andere mede-organisator van Maltstock en ambassadeur van de SMWS. Iemand met veel kennis van zaken.
Leuk!
Bob heeft wel veel kennis betreft Whisk(e)y inderdaad dus wat dat betreft kan het best de moeite waard zijn.
Met zulke dingen vraag ik me in eerste instantie ook altijd af wat het specifieke nut ervan kan zijn maar met Bob aan het roer lijkt me dat wel snor te zitten.
Ik vraag me af wat het pakket allemaal omvangt voor die net geen 300 EUR.
Re: Whisky Ambassador Cursus
Geplaatst: 06 Sep 2020, 23:15
door Cask1988
AquaVitae schreef:Enthousiasme en ervaring zijn belangrijker dan een accreditatie.
Exact!

Re: Whisky Ambassador Cursus
Geplaatst: 07 Sep 2020, 07:32
door goosebumps
Bedankt voor de reacties! Enthousiasme en zelfopgedane kennis gaat wel goed komen denk ik

Ik vroeg me zelf ook af wat ik er nog van zou leren op de cursus. Vandaar ook mijn vraag. Ik vind het wel aanmoedigend dat Thijs zegt dat de tutor veel kennis van zaken heeft.
Een accreditatie heeft misschien niet per se veel meerwaarde voor de proeverij zelf, maar het kan mensen wel net het vertrouwen geven om dit (met mij) te doen.
De cursus van Robin Brilleman (WICN) zag ik ook. Ik weet niet wat de kosten zijn, maar ik zie dat deze 5 dagdelen met max 1 a 2 man tegelijk is. Dat lijkt me super leerzaam, maar ik vermoed dat deze nog wel even vol zal zitten en dat het meer dan 300 euro gaat kosten. Die houd ik nog ff in gedachten voor de langere termijn.
Als iemand nog hands-on informatie heeft dan hoor ik het nog graag! Misschien moet ik het maar gewoon doen, en dan laat ik het jullie nog wel weten of het wat was.
Re: Whisky Ambassador Cursus
Geplaatst: 07 Sep 2020, 12:19
door Esther
Ik zou het doen als je denkt er zelf veel van op te steken en het 't geld waard vindt. Mocht het dan inderdaad een factor blijken te zijn voor mensen om toch voor jou te kiezen voor een proeverij, is dat nog mooi meegenomen. En als dat niet zo is, heb je nog geen geld "verspild".
