Pagina 1 van 3
Wat is je droomfles?
Geplaatst: 04 Jun 2018, 09:23
door Kikkerneve
Hoi,
Stel: alle whisky's die ooit gemaakt zijn komen op een veiling. Jij hebt net een rijk oud omaatje helpen oversteken en ze biedt je een flesje aan van die veiling. Geen limiet op budget, volledig vrije keuze. Welke kies je?
Zelf zou ik een van de legendarische flessen Springbank Local Barley kiezen (1966). Ik vind de distillery fantastisch, de nieuwe local barleys ook. Dus hier ben ik wel nieuwsgierig naar.
Ik ben niet zo zeer op zoek naar "die zou financieel interessant zijn" reacties, maar reageer uiteraard "as you please".
Ben benieuwd!
Vincent
Re: Wat is je droomfles?
Geplaatst: 04 Jun 2018, 09:33
door WhiskyDudes
Easy;
https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/50656/longmorn-1973-hbEn dan graag eentje die nooit leeg gaat...
Maar zonder dollen; deze heb ik ooit mogen proeven en is voor mij de perfecte whisky, van neus tot finish kippenvel.
Re: Wat is je droomfles?
Geplaatst: 04 Jun 2018, 09:44
door Dre
Daar hoef ik ook niet lang over na te denken:
Glenfarclas 1961Met precies dezelfde onderbouwing als Oogadal hierboven.
Re: Wat is je droomfles?
Geplaatst: 04 Jun 2018, 09:52
door Kikkerneve
Oef, daar komen al een partij mooie flessen voorbij zeg!

Re: Wat is je droomfles?
Geplaatst: 04 Jun 2018, 10:02
door Jacky
Ik ga het bescheiden houden.
Doe mij maar een flesje Tomintoul 14 yo, maar dan wel deze van 105,3 liter, want die flessen die niet leeg geraken daar geloof ik al lang niet meer in.
Zo heb ik de rest van mijn dagen mijn dagelijkse dram en van het geld dat ik bespaar kan ik me héél veel flessen van "onbereikbare" whisky's aankopen.
Voor meer uitleg:
https://www.cheapflights.co.uk/news/not ... a-wee-dram
Re: Wat is je droomfles?
Geplaatst: 04 Jun 2018, 10:03
door Holkers
https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/1215/talisker-20-year-old-1981Deze een paar jaar geleden mogen proeven (meer ook niet, 1 sipje) maar dit is iets waar ik erg gelukkig van word
Re: Wat is je droomfles?
Geplaatst: 04 Jun 2018, 11:08
door Toontje
Ik zou voor deze Bowmore gaan:
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... re-1966-sa.
Nog nooit mogen proeven helaas, maar ik ben er wel erg benieuwd naar. En als het tegen valt; een gegeven paard...

Re: Wat is je droomfles?
Geplaatst: 04 Jun 2018, 11:11
door hoogheid2015
Als ik van jullie allemaal een sampletje mag krijgen ben ik ziels gelukkig

Re: Wat is je droomfles?
Geplaatst: 04 Jun 2018, 11:41
door dannyp44
Heb nog niet echt een droomfles, maar ben wel aan het kijken voor een fles uit mijn geboortejaar. Om het betaalbaar te houden kom ik nu toch op grainwhisky’s uit. Zal nog wel even zoeken blijven. Misschien is de zoektocht nog wel leuker dan het bezitten ervan.
Re: Wat is je droomfles?
Geplaatst: 04 Jun 2018, 11:59
door Greenmachine
Dat zou deze zijn:
https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/84984/invergordon-1966-dlSingle grains kunnen mij zeer zeker bekoren en een wat oudere lijkt mij geweldig om open te trekken.
Re: Wat is je droomfles?
Geplaatst: 04 Jun 2018, 12:07
door FGG
In mijn korte 'whisky-carriere' en mijn beperkte kennis ga ik voor deze even terugvallen op het lijstje van de Gathering van afgelopen jaar:
FGG @ Whiskybase Gathering, 25 november 2017En dan wordt 't denk ik de
Glenrothes 1997 EL.
Re: Wat is je droomfles?
Geplaatst: 04 Jun 2018, 12:22
door DvdB
De SB Local Barley 1966 komt ook hier in "dromenland" voor.
Mocht het oude omaatje toch iets van een budget stellen, dan is een Timorous Beastie 40 ook welkom

Dirk
Re: Wat is je droomfles?
Geplaatst: 04 Jun 2018, 12:25
door Alex
Doe mij maar een flesje Tomintoul 14 yo, maar dan wel deze van 105,3 liter
En al bedacht hoe je die gaat inschenken?
Re: Wat is je droomfles?
Geplaatst: 04 Jun 2018, 12:31
door MisterMonkeyDonkey
Schenken zal niet gaan. Toch niet in een klein whisky glas. Dat wordt drinken met een rietje

. Of eruit pompen..
Voor mij persoonlijk geen droomfles, die zijn toch te duur. Doe dan maar wat sampletjes

. Oude longmorns, de genoemde Springbank, brora,...
Re: Wat is je droomfles?
Geplaatst: 04 Jun 2018, 12:34
door Mark
https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/28426/glenfiddich-1974Heb deze Glenfiddich 1974 ooit eens mogen proeven tijdens een Glenfiddich tasting samen met enkele andere uit de Rare en Vintage collection. Echt fantastisch!