Pagina 1 van 1

700ml flessen in de jaren '80

Geplaatst: 01 Nov 2016, 20:25
door Tom2
thijs100 schreef:Allemaal jaren '80 bottelingen, daarom verbaast het me dat ze 70cl zijn in plaats van 75cl. Ik dacht dat die flesmaat pas in 1990 werd ingevoerd? Iemand die me dat kan uitleggen?


caskstrength schreef:
Vanuit mijn algemene kennis:

- Vroeger waren flessen van 26 2/3 fl oz (757 ml, t/m 1979) of 750 ml (1980-1992) de standaard. Vanaf 1992 is op bepaling van de Europese Commissie de standaardmaat 700 ml ingevoerd.


Uit een ander topic quote ik mezelf:
Ik ga waarschijnlijk fout zitten, maar zijn we niet pas van 750 naar 700 overgeschakeld begin jaren '90?
Of werden beide maten simultaan gebruikt ?


Heeft er iemand eigenlijk een antwoord op de vraag waar die 70cl/700ml in de jaren 80 vandaan komt ?

Re: 700ml flessen in de jaren '80

Geplaatst: 01 Nov 2016, 21:20
door AquaVitae
Ik ben opgegroeid in de jaren '90 en '00 en weet uit mijn eigen ervaringen niet anders dan dat 700ml de standaard is, maar ik heb wel vaker oude bottelingen en flessen voorbij zien komen die ook 700ml zijn. Dan heb ik het over bottelingen uit de jaren 70 en 80.

Re: 700ml flessen in de jaren '80

Geplaatst: 03 Nov 2016, 10:15
door Tom2
easmits schreef:Dag allen,

Het zit 'm inderdaad in de 'standaard': vóór de wet van 1992 werd het aan de individuele Europese landen zelf overgelaten welke maten ze namen voor de verschillende distillaten. Daarom waren de flesmaten meestal gebaseerd op gewoonte, niet op een vastgestelde regel. Voor de meeste landen was dit 75cl (Frankrijk, Italië, UK) maar sommige andere landen hielden 70cl aan. Duitsland was het grootste land dat dit deed, maar ook België, waar deze flessen vandaan komen, had 70cl als standaard. Net als Nederland overigens, hoewel we hier de beroerdste niet waren om partijen bestemd voor andere landen over te nemen, waardoor er genoeg oude 75cl flessen te vinden zijn met een label van een Nederlandse importeur (van paralelle import zijn we in NL nog steeds niet vies trouwens). Dat gezegd, er zijn altijd uitzonderingen op de regel (want er was immers geen standaard) en voor andere dranktypes (zoals Cognac) golden weer andere maten.

Het British Certificate of Origin was tot ergens in de jaren '90 verplicht in België (als iemand hier een precieze datum heeft, graag. Misschien 1992). Wat het dateren van de flessen erg makkelijk maakt, aangezien het label de import-datum gewoon vermeldt. Gelieft daarom bij verzamelaars/onzekeren waardoor ze doorgaans iets meer opbrengen dan vergelijkbare 80s flessen.

Cheers,
Emile