Pagina 1 van 1

Imperial 21yo, The Malt for the Millennium 1977/99, 43% G&G

Geplaatst: 09 Jan 2010, 00:30
door Piet
Zojuist geopend en nu in glas en mond:
Imperial 21yo, The Malt for the Millennium 1977/99, 43% Gall&Gall, Special limited edition.

Uiterlijk: Vrij donker oud-goudgeel met rode gloed. Trekt mooie gem. dikke tranen.
Neus: Sherry neus. Fruitige zoete neus iets peaty, citrus, kumquad, sinaasappel, honing en iets leer en latex (?). Later wat chocola, noten ?
Smaak: Vol en rond, likeureus zacht en totaal niet scherp. Zoet, een vleugje oud leer en iets nootachtig (later sterker).
Afdronk: Een gemiddelde afdronk (3 minuten).
Een heerlijke drank voor deze koude, witte nacht .... en daarna !

Deze zit qua type tussen de Macduff 17yo The Ultimate en de Aberlour 15yo Sherry Wood Finish. Ik ben er eigenlijk nog niet uit of ik hem beter vind dan de Aberlour. Mijn score vooralsnog net iets beter dan de Aberlour, met name de neus wint het: 84.

Re: Imperial 21yo, The Malt for the Millennium 1977/99, 43%

Geplaatst: 13 Apr 2010, 08:09
door JayDie
Deze malt heb ik gisteravond geproefd. Ik heb vantevoren de onderstaande notitie van Piet niet gelezen, maar ik moet zeggen dat deze vrij overeen komt :goedgedaan

Ter aanvulling: in de neus en smaak vind ik ook wat 'vlezigs'. En ook in de smaak vind ik die licht peaty tonen terug.

Een mooie dram! :goedgedaan

Re: Imperial 21yo, The Malt for the Millennium 1977/99, 43%

Geplaatst: 22 Jul 2010, 18:51
door I_SPEY
Kleur: Niet licht geel, niet donker geel. Ja, inderdaad, ertussen in dus!
Neus: Zachte noten, erg lekker, fruitig en heel vaag abrikoosjes?
Smaak: Evenals de neus, zacht en fruitig, de noten zijn helaas verdwenen, héél licht citrus.Wel aangenaam.
Bij het laatste kleine slokje iets van honing.
Afdronk: Middellang, geen verrassingen.
Opm.: Een aangename whisky, die voor z'n leeftijd wel iets meer in "huis had mogen hebben". Zoals Piet 't juist
formuleert: de neus wint 't van de smaak!
Bedankt voor de sample, Piet! :goedgedaan
82 pnt.

Re: Imperial 21yo, The Malt for the Millennium 1977/99, 43%

Geplaatst: 24 Jul 2010, 21:36
door JayDie
Nog een aanvulling:
Op de hand (ik wrijf ook altijd een druppeltje uit op de huid om te ruiken): fluor
In de neus: ik was net even uit de woonkamer terwijl deze malt ingeschonken stond. Ik kwam terug en rook duidelijk ananas. Nee, er staat er nu geen op het aanrecht!
In de mond: de rook die ik eerder constateerde heb ik nu gespecificeerd als "brand". De rook die je ruikt bij een afgebrand stuk hout (huis ofzo)
In de afdronk: leek of er iets van kruit / klappertjespistool voorbij kwam (nee, niet hetzelfde glas als de Glenallachie van gisteren :-p)

Deze heeft ook echt tijd nodig om lekker los te komen! Ohja, dat "vlezige" blijf ik tegenkomen... :goedgedaan