Proefsessie en tasting notes met Pieters87!
Opwarmen doen we met een Signatory Vintage UCF van 17 jaar oud.
De Knockdhu sessies zijn als volgt opgebouwd:
Deel 1: 4 core range whiskies 12y-22y plus 4 vintages (1999, 1990, 2x1975)
Deel 2: Peter Arkle serie (5x) plus 4 indies
Vandaag deel 1!
_____________________________________________________________________________________________________
AnCnoc 1: 12y/ 40%
https://www.whiskybase.com/whisky/239
neus: butterscotch, caramel, vanille, rijstpap, petit beurrekes, zeepje?
Smaak: beetje bitter, honing, appelsien, aardappel,
Conclusie: beetje saaie en vlakke whisky, als je echt je best moet doen om er verschillende smaken en geuren uit te halen is dit meestal niet zo positief. Hoogstens een goede kampvuur whisky.
Pieters87: 76/100
Deleo07: 77/100
_____________________________________________________________________________________________________
AnCnoc 2: 16yo/ 46%
https://www.whiskybase.com/whisky/18334
Neus: weer een beetje zepig, mandarijn, muesli, witte druiven, witte steenvruchten, lichte sherry toets, duidelijk meer uitgesproken neus dan de 12y.
Smaak: kruidig, malty, muesli, naar het einde toe wat droger en houtig, klein bittertje.
Conclusie: deze whisky profiteert van de extra 6 procent alcohol en de 4 jaar extra rijping. Een pak complexer dan de 12y, maar nog steeds erg toegankelijk. Een mooie daily dram.
Pieters87: 80/100
Deleo07: 83/100
_____________________________________________________________________________________________________
AnCnoc 3: 18yo/ 46%
https://www.whiskybase.com/whisky/63017
Neus: rozijnen, vanille, melkchocolade, appelsiensnoepjes met chocoladelaag, houterig.
Smaak: vettig, sherry, oily, peper, appelsien, terug een bitter houtje op het einde.
Conclusie: hier werden zowel sherry als bourbon casks gebruikt, de sherry vaten nemen duidelijk de bovenhand. Best een complexe neus met een uitgebreid arsenaal aan geuren, deze zijn jammer genoeg niet allemaal terug te vinden in de smaak. Hij staat wel zeker zijn mannetje naast andere 18 jarige core range whiskies. Drinkt vlot weg, maar wij zouden er geen 80 euro voor betalen.
Pieters87: 83/100
Deleo07: 85/100
_____________________________________________________________________________________________________
AnCnoc 4: 22yo/ 46%
https://www.whiskybase.com/whisky/39696
Neus: vergelijkbaar met de 18y, iets minder vol, wel aangenaam, houterig, chocolade, malty, veenbessen op een blik peer.
smaak: ook hier weer minder vol en romig dan de 18y, voor de rest wel gelijkaardig, minder sherry invloeden dan de vorige, de bitterheid komt ook hier weer naar boven naar het einde toe, savooikool in de finish.
Conclusie: een 22 jarige core range whisky schept hoge verwachtingen, op neus lijkt die enigszins potentieel te bieden maar de verwachtingen worden in de mond niet ingelost. Zeker geen slechte dram, maar de 18 jarige is volgens ons beter.
Pieters87: 82/100
Deleo07: 84/100
______________________________________________________________________________________________________
AnCnoc 5: Vintage 1999/ 14yo/ 46%
https://www.whiskybase.com/whisky/52410/an-cnoc-1999
Neus: citrus, appelsien, rijstpap, nic nac'jes, honing, velpon (niet storend).
Smaak: citroen, opnieuw velpon, de bitterheid op het einde komt ook hier weer terug, dit lijkt typerend voor deze distillery.
Conclusie: aangename vintage, profiel van de distillery komt hier mooi naar boven, geen hoogvlieger, maar zeker niet verkeerd.
Pieters87: 83/100
Deleo07: 83/100
_____________________________________________________________________________________________________
AnCnoc 6: 1990/14yo/ 46%
https://www.whiskybase.com/whisky/9963/an-cnoc-1990
Neus: hier zit meer in dan de vorige, vanille, kruidigheid, peper, vineuze elementen, grapefruit, cornflakes.
smaak: toffee, sinaas, kruidig, klein bloemig zeepje, de typerende bitterheid is hier minder prominent aanwezig.
Conclusie: voor Pieter was deze de beste tot hiertoe (door de afwezigheid van de bitterheid), voor mezelf lag deze in de lijn van de 12y, de 16y en de 1999.
Pieters87: 84/100
Deleo07: 83/100
_____________________________________________________________________________________________________
AnCnoc 7: 1975/ 35yo/ 44,3%
https://www.whiskybase.com/whisky/32820 ... 5-year-old
Neus: old style, licht gerookte toets, lijm, tropisch fruit, zoetig, stoffig, zolder, oude boekenkamer, dit stoffige aspect verdwijnt na verloop van tijd.
Smaak: zeer romig en vol, pudding, vanille, rijstpap met bruine suiker, bitterheid is volledig weg volgens mezelf, bij Pieter is dit nog licht aanwezig, sinaas, honing, lichte rokerigheid in de finish.
Conclusie: weinig competitie met de voorgaande, another league, mooie whisky volgens de oude stijl.
Pieters87: 88/100
Deleo07: 89/100
_____________________________________________________________________________________________________
AnCnoc 8: 1975/ 39yo/ 44,2%
https://www.whiskybase.com/whisky/63856/an-cnoc-1975
Neus: sherry prominent aanwezig, hout, honing, zoet, minder stoffig en oud karakter dan de vorige, sinaas, grapefruit, weer rijstpap met bruine suiker.
Smaak: mandarijn, kaneel, rijk en complex, rozijnen, boter, na het doorslikken veranderd hij enorm, chocolade, sherry, hout.
Conclusie: winnaar van deze middag, complexe whisky waar je meer dan 3cl van wilt. Moeilijk om het karakter van de distillery nog te proeven, of dit een goed teken is moet ieder voor zich uitmaken
Pieters87: 90/100
Deleo07: 90/100
_____________________________________________________________________________________________________
Algemene conclusie:
Knockdhu is een minder bekende en sexy distillery, dit heeft volgens ons zo zijn redenen. Enkele typische kenmerken die we in deze proefsessie zijn tegengekomen zijn de bitterheid in de afdronk ( Pieter vond dit licht storend), sinaasappel en de sporadische aanwezigheid van een bloemig zeepje.
Sherry casks doen deze distillery eer aan, misschien lijkt dit ook zo omdat de whiskies met wat leeftijd vandaag grotendeels sherry invloeden hadden.
De samples zijn verkregen door een ruil met Meulie, bedankt daarvoor
Volgende keer deel 2 van Knockdhu!



)