Pagina 1 van 1
Ronde 5: Irish Whiskey CWC
Geplaatst: 07 Jun 2019, 14:10
door defeatless
Hier kan worden gediscussieerd en proefnotities worden geplaatst over:
Irish Single Malt Whiskey CWC.
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... y-2002-cwc
Re: Ronde 5: Irish Whiskey CWC
Geplaatst: 26 Jun 2019, 23:17
door defeatless
Zo mijn bevindingen van deze whisky:
Neus:
Erg krachtige neus. Veel fruit, beetje een tropisch fruit mengsel uit blik. Wat rijpe mango's en dat soort geurtjes. Ik bespeur ook wat rood fruit in de achtergrond. Met wat water erbij merk ik toch wat meer kruiden zoals five spice en koriander.
88 punten
Smaak:
Stevig, kom mooi binnen. Erg volle fruitsmaken, weer dat fruit in blik, perzik en wat papaja. Verder mooie olieachtig. Met water blijft het vettige gelukkig overeind. Er komt wat meer zoetheid naar voren en de smaakt wordt wat meer een 'traditionele' Ier.
88 punten
Finish:
Medium lengte. Hier ook weer tropisch fruit, na verloop van tijd komt er wel wat meer hout naar boven. Klein beetje tannines in de achtergrond. Met water veranderd er niet heel veel eigenlijk.
87 punten.
Commentaar:
Een meer dan prima Ier. Goed gerijpt en prima diepgang qua smaak. Hier kan menig SM uit Schotland niet aan tippen.
Re: Ronde 5: Irish Whiskey CWC
Geplaatst: 29 Jun 2019, 12:18
door edwinedje
Gisteren zou ik een flesje open trekken ter viering van mijn verjaardag.
Echter mijn drink maatje had avonddienst dus die fles gaat nog even on-hold.
Dus is het deze geworden..
Deze neus is aangenamer dan de Red Breast van de dag ervoor.
De smaak is vol, dik, vettig....
Aan het einde van de dram (half flesje) was er zomaar een uur voorbij
Aangenaam vermaakt met deze, zal hem zeker niet afslaan als hij aangeboden wordt.
Maar hij gaat niet op de whiskybase wishlist. Er is voor mij genoeg ander lekkers te kopen voor die 90 tientjes (volgens WB)

Re: Ronde 5: Irish Whiskey CWC
Geplaatst: 29 Jun 2019, 22:07
door MacErik
De eerste Ier uit de serie:
Nose: in eerste instantie wat scherop op de alcohol. Daarna citrus-tropisch fruit, banaan, vanille
Taste: krachtig, veel fruit, zoet, peren
Finish: redelijk (middel) lang. Tikkie droog aan het einde.....
Algemeen: prima whisky. Met paar druppies water wordt ie nog beter en zoeter...ook tijd doet hem goed.Geeft em 87-88 punten. Aanrader!

Re: Ronde 5: Irish Whiskey CWC
Geplaatst: 06 Jul 2019, 17:39
door Rien68
Ook bij mij is dit de eerste van de serie.
N; eerst de nodige alcohol, gevolgd door mango, perzik en wat vanille
S; stevige bite en fruitig. Had bij mij wat water nodig om m toegankelijker te maken, fruit komt nog meer terug en is aardig zoeter met een bijna gele room achtige smaak
F; blijft best lang hangen, vol fruitig met wat hout een een licht zoutje
Re: Ronde 5: Irish Whiskey CWC
Geplaatst: 18 Aug 2019, 00:31
door Nickolaas
Na drie weken whiskyloos i.v.m. vakantie had ik vanavond deze in het glas. Om 'm niet helemaal rauw op m'n dak te laten vallen opgewarmd met een Imperial '95 (yep, afzien, hard werken..). Onderstaand de bevindingen:
N: Zoet. Rijp tropisch fruit (mango) en citrusfruit (sinaasappel), kauwgomballen, gebrande suiker, wat notigs, iets hartigs/ spoortje zwavel, een zuurtje dat voor mij een offnote is. Toch 86 van de 100.
T: mooie volle, vette bek. Veel gebrande suiker, gekonfijte kers. Tropisch fruit, maar niet überfris. Echt een goed mondgevoel dat ik typisch vind aan fijne Ieren (had ik bijvoorbeeld ook bij de Redbreast 12 CS uit 2013). (88/100)
F: Lang, zoet, rond, lekker. (88/100)
Overall 87/100 voor mij. Als de neus niet die offnote had, was ie zeker op 88 uitgekomen. Niets complex, maar gewoon een mooie zoete Ier.