Pagina 1 van 8

Zuidam: Millstone expressies en bottelingen

Geplaatst: 13 Sep 2010, 22:51
door whiskysite
Iemand al Millstone Peated 40% geproefd? Is 9 september gebotteld en was afgelopen zondag op de beurs te proeven! Wat een mooi ding, ben niet echt een whiskyschrijver wat betreft smaak, maar kan zeggen dat hij een zeer goede peat smaak had, maar vooral zacht... Het betreft een botteling uit 2 vaten. Mooi werk van de firma Zuidam! Prijs is zeer schappelijk te noemen, € 39,99, natuurlijk gelimiteerd tot een bepaald aantal flessen... hoeveel weten ze nog niet, aangezien het deze weken verder wordt gebotteld zover ik begreep. Een mooie aanwinst voor ons aankomende PEAT festival... ongeveer 20 PEAT whisky's zijn in oktober zeer scherp geprijst, en alles in ook te nosen en tasten in de winkel...

We keep you posted!

Jack

Re: Millstone Peated 40% 5yo

Geplaatst: 26 Sep 2010, 11:22
door JayDie
Gisteren geproefd. Wat me voornamelijk bij bleef is de kruidigheid ala pepernoten :lekker


(mooi excuus om hem als cadeautje van Sinterklaas te vragen ;-))

Re: Zuidam honing-whiskylikeur

Geplaatst: 06 Okt 2010, 16:36
door Tesseljoan
Dit is wat off-topic, maar ik begreep op het Pot Still festival dat de peated versie niet lang meer op zich laat wachten.

EDIT: Nu deze post verplaatst is, en hij dus niet meer off-topic is, kan ik net zo goed even laten weten wat ik er van vond (let wel, het was de laatste whisky van de sessie, waardoor mijn impressie verre van gedetailleerd is). Ik vond het een prettige whisky, licht geturfd maar wel aanwezig. Gebalanceerd, heb ik ook nog op mijn plattegrondje gekrabbeld.

Re: Zuidam: Millstone expressies en bottelingen

Geplaatst: 14 Jun 2011, 21:20
door MMeijering
heb hem geproefd in een landenproeverij die ik organiseerde voor collega's.
Moet zeggen dat ik hem niet super vond. Zal hem binnenkort weer eens proeven.
Hij was mij te licht, te snel weg qua smaak. Het peatiness was ook snel weg.

Al vind ik het wel leuk om hem in mijn collectie te hebben!

Re: Zuidam: Millstone expressies en bottelingen

Geplaatst: 07 Jul 2013, 21:11
door Piet
Nonjatta: News from the Whisky Festival 2013 in Osaka
We were also very happy to hear Dutch distiller Zuidam's products will finally be available in Japan from August. We're big fans of their Millstone whiskies and other spirits as well (try their 5-year old cask-matured 'genever'!) and, in fact, next month, we will be visiting their distillery as part of a new series ('Nonjatta on the Road').

Re: Zuidam: Millstone expressies en bottelingen

Geplaatst: 04 Dec 2013, 13:36
door Jeronimoss
Afgelopen maandag voor Whisky Oss op bezoek geweest bij Zuidam Distillers B.V. en daar de 12yrs Sherry en de 100 Rye geproefd. De 12yrs Sherry is een mooie fruitige Whisky die echt even in het glas mag staan voordat deze tot volle uiting komt. De 100 Rye is merkbaar zeer anders van smaak en geur dan de door ons zo gewaardeerde Single Malts. Wel een zeer lekkere Whisky!

Re: Zuidam: Millstone expressies en bottelingen

Geplaatst: 04 Dec 2013, 14:55
door -Roy-
Afgelopen zaterdag zag mijn vriendin de Peated staan bij De Gaper in Eindhoven. Ik heb de peat niet gevonden en het was toch ook weer niet zo dat ik daarvoor aan de Ardbeg of de Laphraoig had gezeten waardoor de Millstone een beetje in het niet viel (wel een Oban 12 trouwens). Ik vond 'm weinig bijzonder. Ondanks de Sinterklaastijd zijn de pepernoten van JD me ook niet opgevallen.

Re: Zuidam: Millstone expressies en bottelingen

Geplaatst: 17 Dec 2013, 23:01
door Xstream
Laatst de Millstone 1999, PX Cask op.
Vond 't best een lekkere whisky. Vond vooral de afdronk met de bacon /gerookte ham smaak heel apart en vrij uniek.
Kan me voorstellen dat die goed smaakt bij de BBQ.

Re: Zuidam: Millstone expressies en bottelingen

Geplaatst: 30 Dec 2013, 08:10
door Jeronimoss
Ik heb op de valreep van 2013 de 1999 PX Cask nog besteld bij Drankgigant. Komt als het goed is morgen nog binnen.

:hoera :duimop :hoera

Re: Zuidam: Millstone expressies en bottelingen

Geplaatst: 03 Jan 2014, 10:22
door Henk78
Recentelijk de 10yr American Oak gekocht. Is wellicht een foutje bij het etiketplakken geweest want die spreekt over bijna 14 jaar. van 26-02-1999 tot ergens in 2013. Ik meen dezelfde tijd als die op de PX versie geplakt zit, alleen spreekt mijn casktype dan weer wel over American en geen PX. ;)

Heb deze 10yr gekocht na een kleine proeverij bij de slijter. Vond de nieuwe lijn erg lekker maar wel wat aan de prijzige kant. Zeker de "gewone" shery kon me ook wel bekoren. wellicht wordt dat een volgende aankoop. :D

Re: Zuidam: Millstone expressies en bottelingen

Geplaatst: 07 Jan 2014, 01:11
door Jeronimoss
Xstream schreef:Laatst de Millstone 1999, PX Cask op.
Vond 't best een lekkere whisky. Vond vooral de afdronk met de bacon /gerookte ham smaak heel apart en vrij uniek.
Kan me voorstellen dat die goed smaakt bij de BBQ.


inderdaad!

Re: Zuidam: Millstone expressies en bottelingen

Geplaatst: 10 Jan 2014, 15:58
door Jeronimoss
Mijn Whisky Oss collega Peter schreef een stukje over de 12yrs Sherry Cask:

http://www.whiskyoss.nl/blogs/35-millstone-sherry-cask

Re: Zuidam: Millstone expressies en bottelingen

Geplaatst: 10 Feb 2014, 18:14
door tronetti
Mijn ervaringen met Millstone zijn niet zo geweldig.
De Peated vond ik niet zo bijzonder, al beloofde hij op de neus wel meer.
Ik vond de French Oak, en de Sherry Cask 12yo nog wel de beste.
Bij de American Oak 10yo moest ik direct aan hun Korenwijnen denken.
Vooral bij de jongere bottelingen kwam deze smaak duidelijk naar voren.
Had eerst het idee een korenwijn geproefd te hebben met een hoger alcohol percentage.

Iemand trouwens ervaring met de Millstone Lightly Peated 5yo?

Re: Zuidam: Millstone expressies en bottelingen

Geplaatst: 12 Feb 2014, 11:06
door Geert
Ik zie regelmatig een Millstone 5yo staan in een mooi kistje. Misschien dat ik hem eerdaags ga halen.

Re: Zuidam: Millstone expressies en bottelingen

Geplaatst: 17 Feb 2014, 14:59
door Ronald.
Iemand ervaring met een eigen vat bij Millstone?
Lijkt me een leuke en lekkere investering...