Pagina 1 van 8

Yamazaki expressies

Geplaatst: 13 Sep 2009, 13:00
door JayDie
Yamazaki 10yo, Japan.

Wie heeft er ervaring met deze whisky? Hij is komende dagen in de aanbieding bij de Gall & Gall (ca. 31 euro / 0.7 ltr)

Tasting Notes
Martine Nouet (8,25)
Nose: Summery, light and fragrant. Grassy. Freshly cut lawn, green oak. Lemon grass. Herbal tea. Lemon sherbet. Reminds me of a chartreuse.
Palate: Unctuous, sweet. A slight watery gap at midpalate. The palate is true to the nose. The same herbal notes are delivered. Wild chervil, dill.
Finish: Sweet, minty with a spicy dryness.
Comment: A charming summery dram. The perfect herbal tea to savour while gazing at the moonlit sky.

Dave Broom (7,0)
Nose: Edgy and young. Minty (toothpaste) flaming orange oils. A little stony.
Palate: Clean and floral with a soft apricot like richness in the centre. Good length. More to it than the nose suggests.
Finish: Quick, biscuity oak.
Comment: More about potential. For me this is too young and needs time to come together.

Jim Murray geeft deze whisky in de Whisky Bible 2009 89/100 punten.
Nose: (22) Subtle vanilla; clean, grassy barley - for those into Speyside style malts
Taste: (23) mouth-watering and wonderful display of barley offering a golden syrup counter to the drier oaks
Finish: (22) more strands of syrup but never over the top as te vailla pods crank up the intensity
Balance: (22)a beautifully improved, charismatic malt displaying a voluptuousness and understanding between clean barley and drier oak that had been previously lacking. Not anything like so fruity and a very charming experience.

Op basis hier van lijkt het me een aardige whisky. Wat is jullie ervaring?

Re: Yamazaki 10yo, Japan

Geplaatst: 13 Sep 2009, 13:07
door JayDie
Tasting note van Van Zuylen:

Kleur: goud.
Neus: sappig fruit (meloen en peren) met bloemige en rokerige tonen, dan lichte kruidige aroma’s met wat tonen van het eikenhout (vanille).
Smaak: rond, met bloemige tonen, iets kruidig met lichte moutige aroma’s de afdronk is niet te lang met terugkerende sappige fruit aroma’s, licht kruidig, bloemig en lichte moutige tonen.

Re: Yamazaki 10yo, Japan

Geplaatst: 13 Sep 2009, 15:26
door Piet
Dat is wel een hele diversiteit van behoorlijk afwijkende proefnotities.
Ik ken deze nog niet.
Vreemd genoeg staat op de Suntory website helemaal geen 10 yo Yamazaki vermeld. Alleen een 12 en 18 yo !

Re: Yamazaki 10yo, Japan

Geplaatst: 13 Sep 2009, 17:32
door JayDie
Piet schreef:Vreemd genoeg staat op de Suntory website helemaal geen 10 yo Yamazaki vermeld. Alleen een 12 en 18 yo !

Ja, was me ook al opgevallen! Misschien dat de 10yo vervangen is door de 12yo, net zoals bij Glenkinchie...? :Scratch

Re: Yamazaki 10yo, Japan

Geplaatst: 20 Sep 2009, 12:26
door JayDie
Was maandag gelijk bij de Gall & Gall slijter. De aanbieding zou pas dinsdags ingaan, maar... hij had deze fles niet en zou hem ook niet krijgen... :HitHead Lokkertje? Hij zegt: "Maar... niet getreurd. Ik zou hem toch niet kopen als ik jou was!" Haha, goede verkoper! Wel eerlijk natuurlijk 8-)

Al-met-al... de wereld deals waren geloof ik gisteren voor het laatst; ik het niets gekocht. :Bye

Re: Yamazaki 10yo, Japan

Geplaatst: 02 Feb 2010, 18:56
door Whisky_Bas
JayDie schreef:
Piet schreef:Vreemd genoeg staat op de Suntory website helemaal geen 10 yo Yamazaki vermeld. Alleen een 12 en 18 yo !

Ja, was me ook al opgevallen! Misschien dat de 10yo vervangen is door de 12yo, net zoals bij Glenkinchie...? :Scratch


Yamazaki heeft zowel de 10, 12 als 18yo. De 10yo zie je het meest, de 12 en de 18 zijn moeilijker te krijgen (en duurder, respectievelijk richting de 60 en de 100 euro). Maar bij de specialisten heb je ze vaak wel staan.

Re: Yamazaki 10yo, Japan

Geplaatst: 02 Feb 2010, 19:03
door JayDie
He Bas,

Jack van WhiskySite.nl heeft ze alle drie staan. Ik heb toentertijd de 10yo niet gekocht, heb in Leiden 2009 wel de Yamazaki 12yo geproefd (eerste whisky die dag). Was wel aardig, maar was zeker niet verbluft. Denk dat ik toen een goede keus gemaakt heb hem niet te kopen. Heb nu sample (5cl) Hakushu 12yo in de kast staan... ben benieuwd!

Re: Yamazaki 10yo, Japan

Geplaatst: 11 Jun 2010, 13:59
door WhiteMonkey
Ik heb zowel de 10yo en de 12yo geproefd (de 10yo wel weer een tijdje geleden). Ik heb persoonlijk wel een voorkeur voor de 12yo ten opzichte van de 10yo omdat deze iets ronder en voller was. De 10 yo was vluchtiger en bleef minder lang hang hangen. Als ik ze (binnekort) weer een keer langs elkaar proef zal ik de bevindingen (van de groep) posten.

Re: Yamazaki 10yo, Japan

Geplaatst: 19 Aug 2010, 17:01
door Danieq
10yo is erg lekker, maar ik begin net wat diverser te drinken

Yamazaki ‘Sherry Cask’ , 48%, OB, NAS, 2011

Geplaatst: 04 Dec 2012, 14:05
door Piet
Yamazaki ‘Sherry Cask’ (48%, OB, NAS, 2011*) krijgt goud van de Maniacs 2012.

Iemand deze ooit te koop gezien in een Nederlandse of Vlaamse shop ?

Re: Yamazaki ‘Sherry Cask’ , 48%, OB, NAS, 2011

Geplaatst: 04 Dec 2012, 14:36
door Yapi
Piet schreef:Yamazaki ‘Sherry Cask’ (48%, OB, NAS, 2011*) krijgt goud van de Maniacs 2012.

Iemand deze ooit te koop gezien in een Nederlandse of Vlaamse shop ?


Is net als de Hakushu nooit in Europa gezien, officieel, heb ik me laten vertellen...

Nee, weinig toegankelijke stuff bovenaan die lijst :lol: Ik vrees dat de PI1 ook al uitverkocht is ondertussen?
En de Laffie MOS ook...

Re: Yamazaki expressies

Geplaatst: 04 Dec 2012, 23:34
door johan brugge
Ik heb wel eens een sherry cask gezien bij Jurgen's Whiskyhuis, maar ik durf niet te zeggen in welk jaar dat deze gebotteld werd.

Re: Yamazaki expressies

Geplaatst: 05 Dec 2012, 17:40
door liefmans
de "puncheon" is zeker in Be te koop geweest, vermoed de sherry ook maar zeer beperkt, zeker ben ik niet

Re: Yamazaki expressies

Geplaatst: 05 Dec 2012, 18:04
door Yapi
liefmans schreef:de "puncheon" is zeker in Be te koop geweest, vermoed de sherry ook maar zeer beperkt, zeker ben ik niet


idd, puncheon denk ik zelfs nog bij Jurgen. Sherry, niet gezien. Maar is niet omdat ik het niet zie dat het er niet is uiteraard ;)

Re: Yamazaki expressies

Geplaatst: 05 Dec 2012, 18:49
door johan brugge
Sherry cask heb ik (zo goed als) zeker gezien bij Jurgen's Whiskyhuis, want ik heb nog staan twijfelen om hem aan te schaffen.