Pagina 1 van 1

Suggesties voor een nieuwe aankoop

Geplaatst: 14 Apr 2014, 16:19
door GeoffreyW
Geachte Whisky broeders,

Sinds 15 minuten ben ik lid geworden van dit forum omdat ik, zoals jullie allemaal, een grote passie heb voor whisky.
Verdere ontwikkeling van mijn kennis en ideeën voor nieuwe aankopen waren de grootste redenen om lid te worden van het forum. Voor de beeldvorminng: ik ben een 20-jarige student uit het Antwerpse en heb sinds vorige zomer de microbe te pakken. Deze is familiaal overgekomen (papa verzameld ook) en de godendrank blijft me fascineren.
Waarom deze post? Ik hoop van jullie paar tips/aanraders te krijgen i.v.m de volgende aankoop.
Mijn (kleine) collectie omvat nu 6 flessen.

-Nikka Whisky from the barrel
-Glendronach "Allardice" 18y
-Dalmore Vintage 2001;
-Johnnie Walker "Explorer's Club Collection, The Spice Road"
-Blanton's Kentucky straight Bourbon Whiskey "Single barrel"
-Glenfiddich 18y

De eerste aankopen waren zonder al te veel kennis(geen spijt van) :goedgedaan , laatste 2 waren toch iets meer gegrond en passen bij het profiel dat de shop me gegeven heeft. Sherry vaten en in het geval van de Allardice, de Oloroso kunnen me zeer goed smaken.
Nu hoop ik dat jullie me een aantal suggesties kunnen doen en me kunnen helpen met de keuze van de 7de fles voor de collectie.
Qua prijs dacht ik aan 60-70 euro met uitschieter tot 100, aangezien ik ze zelf betaal en een student ben.

Alvast hartelijk bedankt voor het lezen

Grtz Geoff
PS: mocht ik fout zitten met mijn post, laat dit me dan effe weten. Dacht hem hier goed te hebben neer gezet. :duimop

Re: Suggesties voor een nieuwe aankoop

Geplaatst: 14 Apr 2014, 18:25
door Soundwave
Als je van de Allardice en dus veel sherry houdt (toevallig heb ik die dit weekend nog gedronken), dan is deze Longmorn een aanrader. Veel geprezen hier op het forum. Mocht je niet meer eentje uit vat 72323 kunnen vinden, dan zijn de andere vaten in deze reeks geloof ik ook erg goed.
zoals de 72315

Wat betreft betaalbare single barrel bourbons vind ik zelf de Eagle Rare 10yo niet onaardig

Re: Suggesties voor een nieuwe aankoop

Geplaatst: 14 Apr 2014, 19:41
door liefmans
Als het past voor je kan ik de tastings van de maltlovers in antwerpen aanbevelen. Je betaald een 25-30 euro en je kan een 6-tal whisky's proeven.
Vraag eens in je gebruikelijke whisky shop of ze bereid zijnn om samples te verkopen, op deze manier kan je een paar cl kopen en proeven zonder een hele fles te betalen. Meer tips ivm samples kanje elders op het forum vinden ( of je kijkt gewoon in mijn shop....)