Pagina 1 van 2

Voorstelronde

Geplaatst: 18 Aug 2015, 18:58
door McClef
Beste mede-whiskyliefhebbers,

Als 21-jarige student is het een eenzaam bestaan in de wereld van whiskyliefhebbers in mijn kennissenkring, vandaar mijn toevlucht tot en welkomstbericht op dit forum. Ik ben Sander en interesseer mij sinds afgelopen zomer voor het proeven en maken van whisky. Na een jaar uitproberen is de eerste eigen amateur single malt (McClef Whisky) een feit. Natuurlijk behoeft de hobby tijd en ervaring en ben ik nog op zoek naar tips en tricks wat het destilleren betreft. Doel is meester worden van hele proces, van graan tot whisky, terwijl ik zo veel als mogelijk zelf doe en het graan (voor een deel) uit de buurt komt.

Qua smaakontwikkeling is op het moment mijn favoriete destilleerderij Kilchoman. Ik begon met een fles Bowmore 12 vanwege zijn zachte prijsje en ben uitgegroeid tot een turfliefhebber. Van Kilchoman zijn het met name de single cask/cask strength bottelingen die me erg aanspreken. No-nonsense, gewoon zoals'ie uit het vat komt. Finishes als sherry (Glenfarclas 105) en port (Edradour Port Cask) zijn tot zover niet echt mijn ding, Amerikaans eiken heeft de voorkeur. Ook het kruidige van rogge in amerikaanse whiskies spreekt mij aan.

Vraag: ik zoek een schotse single malt met duidelijke proefnotities van kaneel, welke malt bevat dit? Heb in het boek van Robin Brilleman gelezen dat een kaneelsmaak relatief moeilijk te verkrijgen is, vandaar.

Ik hoop dat ik nog veel plezier zal hebben aan dit forum,

Slainte

Re: Voorstelronde

Geplaatst: 18 Aug 2015, 19:02
door squaadgras
Stoer om te horen dat je je eigen whisky bouwt, is ook weer vrij uniek! Welkom, succes! :goedgedaan

Re: Voorstelronde

Geplaatst: 18 Aug 2015, 20:21
door Peter87
Welkom

Re: Voorstelronde

Geplaatst: 18 Aug 2015, 20:53
door Rozenbankje
Welkom

Re: Voorstelronde

Geplaatst: 18 Aug 2015, 21:20
door MacErik
Welkom MecClef,
Leuk dat je er nu al zo mee bezig bent: je weet dat je geduld moet hebben....vanaf 3 jaar wordt het pas wat! :Pipersmile

Re: Voorstelronde

Geplaatst: 19 Aug 2015, 11:00
door Freddy
Welkom Sander :hoedaf

Wie weet staat er straks een fles van jou bij ons in de kast.

Re: Voorstelronde

Geplaatst: 19 Aug 2015, 12:27
door Nino
Welkom

Re: Voorstelronde

Geplaatst: 19 Aug 2015, 14:47
door Rien68
Welkom!

Re: Voorstelronde

Geplaatst: 22 Aug 2015, 10:54
door mer1973
welkom
:schotland

Re: Voorstelronde

Geplaatst: 30 Dec 2015, 21:07
door carl
Hallo Sander, gaaf om te lezen dat je ook whisky gaat maken. Ik ben sinds oktober aan het destilleren. Misschien kunnen we eens kennis uitwisselen.

Gr Carl

Re: Voorstelronde

Geplaatst: 30 Dec 2015, 22:04
door JacobaEd
welkom. Leuk die voorkeur voor Kilchoman, die delen we dan

Re: Voorstelronde

Geplaatst: 30 Dec 2015, 22:13
door hoogheid2015
Welkom Sander :schotland Misschien bij mij ook ooit nog eens een Nederlandse whisky in het glas :nl-vlag

Re: Voorstelronde

Geplaatst: 30 Dec 2015, 22:50
door WhiskyDudes
Welkom!!

Kaneel kun je vinden bij sommige bottelingen van Aberfeldy, Glendronach en Tomatin. En ook wel in single grains, Girvan en Invergordon bijvoorbeeld.

Re: Voorstelronde

Geplaatst: 31 Dec 2015, 11:18
door Niels VDB
Welkom! :hoera

Re: Voorstelronde

Geplaatst: 09 Jan 2016, 21:28
door marcelk
Welkom, altijd leuk om meer liefhebbers van Kilchoman tegen te komen.
Zelf kom ik niet vaak aan de cask strength toe, de avonden zijn niet lang genoeg dus weet nog niet wat ik met die flessen ga doen. De sherry varianten trekken mij meer dan de bourbon.

Gr,
Marcel