Pagina 1 van 1

Nieuw in de wereld van Whisky: Pharan

Geplaatst: 08 Okt 2012, 11:26
door Pharan
Hoi allemaal,
mijn naam is Léon en na een paar dagen rondgeneust te hebben heb ik op dit forum aangemeld. Mijn interesse in whisky is gewekt na 2 trips naar schotland. Vorig jaar in een pub mijn eerste whisky ooit gedronken. Dat beviel niet helemaal. Ik drink regelmatig Drambuie, dus de 'pure' smaak van whisky en het branderige gevoel van de alcohol waren niet helemaal wat ik ervan verwacht had.
De dag erna zijn we naar de Cadenhead shop gegaan en heb ik me laten voorlichten en heb ik een klein flesje blended gekocht, cask strength. Deze brandt totaal niet en geurt heerlijk (je moet me niet vragen waarnaar allemaal. Zo'n neus heb ik nog niet. Ik ruik wel caramel :bigsmile )

Vorig weekend waren we weer in Schotland en deze keer hebben we de Aberfeldy distilleerderij bezocht. De score: een sampleflesje Aberfeldy 12YO (5cl) en een 20cl flesje Dewar's White Label.
Ik heb bij de slijter om de hoek wat pipetjes gehaald en ben er zaterdag eens goed voor gaan zitten. Ik heb 2 drams Aberfeldy gehad, maar had grote moeite om geuren en smaken te onderscheiden. Ik vond vooral dat er een sterke sigarettenrookgeur en -smaak aan zat het complete pallet overschaduwden. Dit kan natuurlijk ook mijn totale onervarenheid zijn. Volgens mij is de single malt van Aberfeldy namelijk niet peated...

Ik ga maar eens wat proeverijen langs om de smaakpapillen te ontwikkelen.

Groeten,
Léon

Re: Nieuw in de wereld van Whisky: Pharan

Geplaatst: 08 Okt 2012, 11:46
door pim
Hallo Leon,

Welkom op dit forum, veel plezier en ja, ook wij zijn begonnen na een bezoek aan Talisker dist. op isle of Skye tijdens onze vakantie aan scottië.. :Slainte :schotland

ps, al gekeken op schotlandforum.nl , voor veel en nuttige info over schotland.

Pascal en Tanja.

Re: Nieuw in de wereld van Whisky: Pharan

Geplaatst: 08 Okt 2012, 11:58
door Pharan
Schotlandforum.nl ken ik :schotland :hoera

Ben al weer aan het nadenken over de volgende trip (vissen in de Tay met pa. Natuurlijk wordt er dan ook wel een drupje van het een of 't ander gedronken)

Re: Nieuw in de wereld van Whisky: Pharan

Geplaatst: 08 Okt 2012, 12:07
door Piet
Welkom Léon.

Als je een Drambuie lekker vindt schat ik je in op een zoetekauw. Dat ben ik zelf ook behoorlijk.
Dan zul je waarschijnlijk ook van "sherried" whiskies houden, al dan niet peated. Misschien eens een Aberlour a'bunadh proberen.... of een Glendronach, Glenfarclas of ..... tsja ;)

Wellicht kun je hier nog wat richting vinden.
Smaak diagram van een aantal (Classic) Malts

Aberfeldy valt bij mij trouwens wel goed.... en uh, proeven en benoemen moet je leren hoor !

Re: Nieuw in de wereld van Whisky: Pharan

Geplaatst: 08 Okt 2012, 12:19
door Pharan
Bedankt, Piet!

Wat tof om te lezen dat mensen zo gepassioneerd over whisky schrijven. En wat bizar om je tasting notes voor de Aberfeldy te lezen en me te realiseren dat ik de honing in de geur en smaak er gewoon niet uit haal.

Whisky zul je dus wel moeten leren drinken; net als bier en koffie :D

Ik ben inderdaad een behoorlijke zoetekauw. Drambuie, Glayva, PX sherry gaat er prima in. Toen ik de dram Aberfeldy in de distilleerderij proefde, was ik wel gecharmeerd van de rooksmaak in de afdronk. Thuis vond ik hem dus veel te overheersend. Vreemd!

Re: Nieuw in de wereld van Whisky: Pharan

Geplaatst: 08 Okt 2012, 17:48
door Matti
Welkom Pharan! :duimop

En dat je die honing er niet uit haalt wil niet zeggen dat je niet goed kan proeven. Tasting notes zijn ontzettend individueel, het komt regelmatig voor dat zelfs de 'echte kenners' het maar op een paar termen met elkaar eens zijn. De algehele richting komt meestal wel overeen, maar de details zijn erg persoonlijk en hangen bijvoorbeeld erg af van welke smaken je in je persoonlijke 'smaakbibliotheek' hebt (oftewel wat je al eens geproefd/geroken hebt).

Re: Nieuw in de wereld van Whisky: Pharan

Geplaatst: 10 Okt 2012, 13:42
door JayDie
Welkom!

Ook hier lust ik op z'n tijd wel een Drambuie of een Jim Beam Red Stag. Gewoon, even lekker plakken!