Pagina 1 van 1

Kuifje: even voorstellen

Geplaatst: 10 Feb 2011, 16:28
door kuifje
Hallo allemaal,

Ik ben net achter het bestaan van dit forum gekomen en heb me direct geregistreerd. Ik ben 45 jaar en woon in Hoorn.
Al dik 20 jaar ben ik een liefhebber van dit heerlijke goedje. Wel is mijn smaak in de loop van de jaren veranderd en mijn voorkeuren zijn verschoven.
Mijn eerste kennismaking met whisky was niet om over naar huis te schrijven. Ik was een jaar of 20 en dron kin de kroeg een glas Johnnie Walker red label. Ik vond het vies. De stelling "ik hou niet van whisky" was geboren.
2 jaar later kreeg ik (weer in de kroeg) een glas Dimple. Maar dat was wel lekker! ik ben vanaf dat moment voorzichtig aan het experimenteren geslagen en ontdekte de Schotse Malts. Glenfiddich in dit geval. In mijn eerste jaren kocht ik dan ook alleen Glenfiddich en Glenlivet. De goedkoopste wel te verstaan. Mijn eerste Macallan kocht ik nog eens 2 jaar later. Een miskoop vond ik het. Veel te sterk..... Dit terwijl het de "klassieke" 12 yr Macallan was, dus niet het fine-oak gedrocht dat ze nu brengen.
Toch bleef ik door zoeken. Cragganmore, Aberlour, Cardhu. Ik kreeg de smaak te pakken en vond de Glenlivet en Glenfiddich ineens maar slap spul geworden. Toen ontdekte ik de Islay's en Talisker. Dat was het helemaal! Laphroig en Bowmore!Later aangevuld met Lagavullin, Ardbeg en Coal Ila.

Voor mijn werk ben ik vaak in schotland geweest, natuurlijk erg prettig :) Ook heb ik 2 keer een toertje langs de Spey gemaakt. Leuk, lekker en leerzaam.

En nu? Nu ben ik eigenlijk een liefhebber van van alles... Mijn voorkeuren gaan vooral uit naar de sherry-cask gerijpte whiskies. Lagavullin, Bowmore, Macallan (de oude). Een beetje turf ben ik zeker niet vies van, maar ik ga zelden meerzo ver als Laphroig of Ardbeg. De quarter-cask staat al een half jaar dicht in de kast...
De absolute topper uit mijn collectie is een 30 jaar oude Brora. Ooi geproefd op het festival in Leiden. Thuis gekomen was ik er nogal lyrisch over dus kocht mijn vrouw hem voor mijn verjaardag.. Dat was even schrikken, maar daar ben ik snel van bijgekomen :)

De laatste jaren schommelt mijn collectie zo rond de 50 flessen, van alles wat (zolang het maar Schotse single malt is).

Zo, genoeg voor nu. Ik zal eerst een flink bijlezen op dit forum

Re: Kuifje: even voorstellen

Geplaatst: 10 Feb 2011, 18:16
door GJR
Hoi Kuifje, Van harte welkom op dit forum! Veel leesplezier.

Re: Kuifje: even voorstellen

Geplaatst: 10 Feb 2011, 19:07
door Piet
Hallo @kuifje en welkom. Die andere Kuifje is al van kinds her een favoriet van mij !

Leuk en herkenbaar verhaal. Voor velen gaf de Glenfiddich een duwtje in de goede richting. Vandaar ook: Wat komt er ná Glenfiddich of mijn eerste malt ?

Qua smaak zitten we aardig in dezelfde richting, hoewel ik de quarter-cask toch wel heel erg waardeer, meer turf hoeft voor mij ook niet hoor.

....De absolute topper uit mijn collectie is een 30 jaar oude Brora.. die zoek ik ook nog maar dan wel een voor mij betaalbare ! Leuk voor dit onderwerp: Mijn top whisky tot op heden (o.b.v. méérdere borrels)

:bottomsup

Re: Kuifje: even voorstellen

Geplaatst: 10 Feb 2011, 20:12
door johan brugge
Hey Kuifje. Welkom op het forum!

Re: Kuifje: even voorstellen

Geplaatst: 10 Feb 2011, 20:59
door I_SPEY
Welkom op dit, imiddels beroemde forum Kuifje, maar jij oogst de meeste roem, hoor, jij bent 'n echte wereldburger, bekend tot in Afrika, Tibet én zelfs De Maan :respect

Re: Kuifje: even voorstellen

Geplaatst: 10 Feb 2011, 22:14
door Gerard
Hey Kuifje, welkom op het whisky forum. Leuk dat je 'n klein stukje geschiedenis van jou whisky-leven gepost hebt.

Re: Kuifje: even voorstellen

Geplaatst: 10 Feb 2011, 22:27
door MoreBowmore
I_SPEY schreef:Welkom op dit, imiddels beroemde forum Kuifje, maar jij oogst de meeste roem, hoor, jij bent 'n echte wereldburger, bekend tot in Afrika, Tibet én zelfs De Maan :respect


Welkom op dit forum Kuifje; leuk om zo'n beroemdheid hier te zien :bigsmile

Ik heb toen ik nog jong was altijd veel genoten van je door Herge Assange uitgelekte strijd tegen het onrecht :P maar kan me niet herinneren ooit iets over whisky tegen te zijn gekomen.. :o

Re: Kuifje: even voorstellen

Geplaatst: 11 Feb 2011, 11:33
door JayDie
He Kuifje! Welkom op het forum. Leuk je verhaal te lezen hoe het zover is gekomen ;)

Heb je al een WhiskyBase profiel en zo ja, dan is het wellicht leuk deze in je onderschrift te zetten!

Wellicht top op een volgend festival!

Re: Kuifje: even voorstellen

Geplaatst: 11 Feb 2011, 11:36
door Japie Krekel
Hallo Kuifje,

Leuk om een plaatsgenoot te ontmoeten op dit forum.

Re: Kuifje: even voorstellen

Geplaatst: 11 Feb 2011, 11:39
door JayDie
Japie Krekel schreef:Leuk om een plaatsgenoot te ontmoeten op dit forum.

Japie Krekel schreef:Mede op advies van een forumlid/vriend.

Bron: Voorstellen Japie Krekel

Is dat Kuifje, Japie ;)

Re: Kuifje: even voorstellen

Geplaatst: 11 Feb 2011, 12:14
door Japie Krekel
JayDie schreef:
Japie Krekel schreef:Leuk om een plaatsgenoot te ontmoeten op dit forum.

Japie Krekel schreef:Mede op advies van een forumlid/vriend.

Bron: Voorstellen Japie Krekel

Is dat Kuifje, Japie ;)


Nee het is niet Kuifje, maar een ander forumlid uit rotterdam

Re: Kuifje: even voorstellen

Geplaatst: 11 Feb 2011, 14:01
door JayDie
Japie Krekel schreef:
JayDie schreef:
Japie Krekel schreef:Leuk om een plaatsgenoot te ontmoeten op dit forum.

Japie Krekel schreef:Mede op advies van een forumlid/vriend.

Bron: Voorstellen Japie Krekel

Is dat Kuifje, Japie ;)


Nee het is niet Kuifje, maar een ander forumlid uit rotterdam

Grappig dan; 2 mensen uit Hoorn die zich nagenoeg gelijk aanmelden :goedgedaan

Re: Kuifje: even voorstellen

Geplaatst: 11 Feb 2011, 15:47
door iew
Welkom, ook namens mij, Noord Holland is goed vertegenwoordigd op dit forum geloof ik.

Re: Kuifje: even voorstellen

Geplaatst: 11 Feb 2011, 15:51
door JayDie
iew schreef:Welkom, ook namens mij, Noord Holland is goed vertegenwoordigd op dit forum geloof ik.

Zie hier ;-)