Schotse onafhankelijkheid?

Het laatste nieuws over ontwikkelingen op gebied van Whisky.
Heeft u een nieuwtje te melden ? Dit is de plek, ook voor wetenswaardigheden die niet goed elders passen.
Gebruikersavatar
Soundwave
Whisk(e)y goeroe
Whisk(e)y goeroe
Berichten: 1657
Lid geworden op: 05 Mei 2012, 00:58
Locatie: Den Haag
Contact:

Schotse onafhankelijkheid?

Ongelezen berichtdoor Soundwave » 26 Nov 2013, 18:37

Laatste dagen is er weer veel in het nieuws over de Schotse onafhankelijkheid
http://www.nrc.nl/nieuws/2013/11/26/onafhankelijk-schotland-

Nu was ik zelf eigenlijk nieuwsgierig wat een eventuele onafhankelijkheid voor invloed zou kunnen hebben op de whisky industrie en met name de export naar het buitenland. Iemand anders die zich hier al eens in heeft verdiept? Ik kwam o.a. dit artikel tegen
http://www.thedrinksbusiness.com/2013/05/scotch-whisky-manufacturers-urged-to-reject-independence/

Sterke lobby tegen onafhankelijkheid, maar moeilijk in te schatten wat de beweegredenen van zo'n groep nu echt is uiteraard.
0 x

semtex
Top bijdrager
Top bijdrager
Berichten: 792
Lid geworden op: 01 Mar 2011, 14:41
Locatie: Rotselaar
Contact:

Re: Schotse onafhankelijkheid?

Ongelezen berichtdoor semtex » 27 Nov 2013, 16:32

Volgens mij kan de Schotse whiskyindustrie enkel maar wel varen bij onafhankelijkheid.
Het getuigt enkel van slechte wil te stellen dat bij onafhankelijkheid bepaalde markten gaan sluiten voor de Schotten. Integendeel kunnen Schotse handelsmissies echt gaan focussen op eigen producten, en gaat de hele Schotse whiskyindustrie veel minder afhankelijk zijn van de goodwill van de Engelsen. In het aangehaalde artikel staat duidelijk: " Given the substantial fees that the Westminster Government charges Scotland for promoting whisky through UK embassies...".

Ten tweede, en dat is belangrijk zowel voor de home market als voor de export; kan een Schotse overheid die zélf haar fiscaliteit regelt, eindelijk gaan beslissen over eventueel lagere taxatie van alcohol.

Ten derde kan diezelfde Schotse overheid sterkere incentives aanbieden aan producenten, zowel op vlak van tewerkstelling als op vlak van duurzaam ondernemen. Daar wordt iedereen beter van.

Het "argument" van de tegenstanders, dat de whisky industrie nu kan profiteren van een "integrated currency" slaat werkelijk nergens op; aangezien Alex Salmond al heeft aangegeven dat ook na de onafhankelijk in Schotland het Pond het betaalmiddel blijft.
0 x


Terug naar “Nieuwtjes en wetenswaar- en aardigheden”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 3 gasten