Ongelezen berichtdoor Jock » 10 Jan 2013, 11:48
Ik zei dat de cursusen belangrijk zijn Femke. Maar je hoort mij zelden op college achtige wijze een whiskyproeverij of masterclass doen. Ik zing zelfs met de mensen. Maar, ik neem dingen mee als gerst en peat en een moddelletje van een pot still en wat duigen van vaten om te laten zien. Ik probeer mensen een leuke avond te geven, maar als er vragen komen, ga ik daar wel degelijk op in. Mijn wijnopleiding heeft mij geholpen om smaken goed te onderscheiden. De liquoristenopleiding hielp met het echt begrijpen van hoe een destilaat tot stand komt. Als whisky in een bepaalde sherry vat rijpt, is het handig als je uit kan leggen wat vor sherry dat is en he het vat zijn smaak afgeeft. Gerst rassen e.d. en snappen wat voor rendament bepaalde gerst rassen geven. Is het zomer gerst of winter gerst? Ja soms geef je een proeverij bij mensen die een boeren bedrijf hebben en die willen dergelijke dingen weten. Vroeger kon je wegkomen met dia,s. Mensen gapen nu als je dat doet of in ieder geval teveel doet. Niet vergeten dat mensen smarphones hebben met internet en je antwoorden checken. Als ik een sterk verhaal vertel, dan doe ik dat op zo'n verdreven wijze dat het duidelijk is dat het een sterk verhaal is. Dat maakt het leuker als je niet alleen maar droge feiten vertel. Laatst vlak voor kerstmis gaf ik een proeverij in Harderwijk. Een man stelde erg ingewikkelde vragen. Ik kon op de meeste wel een antwoord geven, maar bij een vraag wist ik het niet. dat zei ik gewoon eerlijk. Dat is mij te technisch en dat weet ik niet. Bleek dat die man een opleiding tot distilleerder volgde in Duitsland. Was mij aan het testen, wat wel flauw is natuurlijk, maar dergelijke mensen heb je.
Ik ben van plan trouwens om vrijgezzelenfeesten van mijn website af te halen. Je kan daar vaak een orima factuur schrijven en verdienen. Maar heel vaak is het gewoon niet leuk om te doen. De mannen of vrouwen geven de aanstannde bruid/bruidegom een whiskyproeverij. Maar de anderen zijn niet geintereseerd. Zijn vantevoren al dronken en schreeuwen door de presentatie.
Last but not least: leer de namen van de whisky en hoe je die uitspreekt heel goed uit je hoofd. Ik volgde zelf een proeverij bij iemand ( ik doe niet aan name and shame dus zeg ik niet wie het was) en zat met kromme tenen te luisteren naar zijn bellaberde uitspraken van de whiskies. Dailuane, Teaninich e.d. Als je deze whiskies hebt in een proeverij, spreek de namen goed uit. Er zijn vaak mensen in de zaal die zich bezig houden met whisky en het wel goed weten. De presentator hoeft niet meer te weten dan de rest, maar basis dingen als namen goed uitspreken is wmb een must.
Hopelijk heb je er hier wat aan.
warme groeten van
Jock
0 x