Pagina 1 van 1

Islay Collection

Geplaatst: 23 Jun 2010, 23:39
door Tony
Hallo!

Dit is mijn eerste post op dit forum dus eerst: hallo, ik ben Tony. Complimenten voor dit bijzonder mooie forum!
Graag wil ik brutaal beginnen met een vraag en wellicht een aardige suggestie voor Islay liefhebbers.
Op onder meer thewhiskyexchange.com is een Islay Collection giftpack verkrijgbaar.
Deze bevat een aantal prachtige 20cl bottlings voor een op het oog bijzonder schappelijke prijs van 99 PS:

Caol Ila 12
Caol Ila 18
Lagavulin 12 CS
Lagavulin 16
Port Ellen 6th release

http://www.thewhiskyexchange.com/P-7035.aspx
http://www.thewhiskyexchange.com/P-7805.aspx

Nu, voornamelijk vanwege de Port Ellen leek me dit een koopje. Echter, er zijn meerdere versies van de Islay Collection te koop ook in slijterijen in Nederland. Deze bevatten verschillende releases van de Port Ellen, respectievelijk 5th, 6th en 7th release. Mijn vraag is hoe deze releases staan aangeschreven. Is er wellicht een die als bijzonder te boek staat en die ik de voorkeur zou moeten geven?

Alvast bedankt!

Groet, Tony.

Re: Islay Collection

Geplaatst: 24 Jun 2010, 00:03
door johan brugge
Ik heb onlangs een proefrapport gelezen van Serge Valentin, maar ik kan het verdorie niet meer terug vinden. Hij heeft in dat rapport met nog een paar mensen alle Port Ellen's OB van 1 tem 7 of 8 geproefd. Volgens hen waren de oneven releases de beste. Ik heb een PE7 en ik vind die heel goed.
Oeps, beetje onbeleefd van mij. Welkom op het forum Tony.

Re: Islay Collection

Geplaatst: 24 Jun 2010, 13:26
door p_froes

Re: Islay Collection

Geplaatst: 24 Jun 2010, 13:52
door johan brugge
Yes, dat is 'm. Merci Pano!

Re: Islay Collection

Geplaatst: 24 Jun 2010, 13:59
door Tony
Ah, kijk aan.
Ik zal de smaaknotities eens goed doornemen.
Erg bedankt!

Re: Islay Collection

Geplaatst: 02 Jul 2010, 07:23
door Billy
Hallo,
Hou er wel rekening mee dat de Port Ellen in 20cl flessen een andere sterkte hebben dan hun grotere broer, dus anders smaken.
grz,
Billy

Re: Islay Collection

Geplaatst: 17 Jul 2010, 19:25
door André
De Islaycollectiondoosjes zijn inderdaad heel leuk.

Het is inderdaad zo dat de Port Ellens (in 20cl formaat) een andere sterkte hebben.
Maar PE is als je verschillende doosjes naast elkaar hebt, niet het enige verschil.
Ook de 12 jarige Lagavulin is van jaar tot jaar (een beetje) anders.

André

Re: Islay Collection

Geplaatst: 17 Jul 2010, 22:42
door whiskysite
Zo´n doosje ga je toch zeker niet helemaal uit Engeland halen zeker... terwijl ze in NL gewoon te koop zijn????
:boos


:P :P :P

Jack

Re: Islay Collection

Geplaatst: 20 Jul 2010, 03:40
door Tony
Nee, ik ga niet bij thewhiskyexchange bestellen, ik had de links slechts ter illustratie bijgevoegd. Zoals ik al zei zijn deze sets ook bij menig slijterij in Nederland te koop alwaar ik er ook recent een heb besteld voor €95,-.