gegroet whisky liefhebbers! Fletch

Als je wilt kun je hier in het kort aangeven wie je bent en vanwaar of wanneer je interesse voor Whisky is ontstaan dan wel wat je interesse of motivatie is. Deze achtergrondinformatie wordt door velen zeer gewaardeerd.
Fletch
Nieuwkomer
Nieuwkomer
Berichten: 1
Lid geworden op: 24 Mei 2013, 21:37

gegroet whisky liefhebbers! Fletch

Ongelezen berichtdoor Fletch » 24 Mei 2013, 22:47

Beste Whisky Liefhebbers,

Mijn naam is Fletch en ik ben whisky liefhebber. Zo, dat is er uit!
Een aantal jaren geleden nodigde vrienden mij uit voor een whisky proeverijtje. We moesten allemaal een fles meenemen, het moest wel een single malt zijn. Ik heb toen de goedkoopste fles malt uit de schappen gepakt met het idee: het is allemaal ongeveer hetzelfde.
We zijn inmiddels zo’n drie proeverijen verder en ik weet nu dat het niet allemaal één pot nat is, de verschillen tussen whisky’s zijn enorm. Net zo groot als de verschillen tussen wijn (ik ben daarnaast ook wijnliefhebber) Mijn smaak ontwikkelt zich: een aantal jaren geleden vond ik ‘peated’ gewoon smerig, tegenwoordig ben ik er liefhebber van (ik geniet op dit moment van een glaasje ‘Smokehead’)
Zoekend naar een review van Smokehead kwam ik op dit forum. Na het één en ander gelezen te hebben vond ik dat hier op een heel fatsoenlijke wijze gepraat wordt over b.v. proefnotities. Het lijkt mij leuk om te leren om een goede proefnotitie te schrijven. Misschien is het genoeg om te zeggen: “ik vind em lekker!” Leuker is het om er iets meer over te kunnen zeggen.


groet, Fletch
0 x

Jorrit
Senior
Senior
Berichten: 108
Lid geworden op: 16 Mar 2013, 15:02

Re: gegroet whisky liefhebbers!

Ongelezen berichtdoor Jorrit » 24 Mei 2013, 23:24

Welkom!

Smokehead is lekker hè? :D

:Pipersmile
0 x

Gebruikersavatar
Matti
Moderator
Moderator
Berichten: 4435
Lid geworden op: 25 Okt 2011, 23:00
Locatie: Zutphen

Re: gegroet whisky liefhebbers!

Ongelezen berichtdoor Matti » 24 Mei 2013, 23:37

Welkom Fletch! :duimop
0 x
Matthijs, whiskynerd.

Gebruikersavatar
Piet
Moderator
Moderator
Berichten: 8303
Lid geworden op: 31 Jul 2009, 00:51
Locatie: Vught

Re: gegroet whisky liefhebbers!

Ongelezen berichtdoor Piet » 25 Mei 2013, 08:21

Welkom Fletch.

.....Misschien is het genoeg om te zeggen: “ik vind em lekker!” Leuker is het om er iets meer over te kunnen zeggen.

Tsja de balans tussen sec genieten van smaak en/of genieten van "analyse" is niet altijd eenvoudig te vinden en kan uit de hand lopen. Als je (té) analytisch bent ingesteld kan het zelfs een handicap worden (zegt hij)... 8-)
0 x
Piet, voor whisky-intimi Peat

Gebruikersavatar
Willem vd K
Whisk(e)y goeroe
Whisk(e)y goeroe
Berichten: 1304
Lid geworden op: 23 Jan 2013, 15:34
Locatie: Leusden

Re: gegroet whisky liefhebbers!

Ongelezen berichtdoor Willem vd K » 25 Mei 2013, 10:36

Welkom Fletch! :goedgedaan

Vraag ik me toch af of je nog weet welke whisky "de goedkoopste in het schap" was? :) (Glenfiddich 12yo ws?)

Piet schreef:Welkom Fletch.

.....Misschien is het genoeg om te zeggen: “ik vind em lekker!” Leuker is het om er iets meer over te kunnen zeggen.

Tsja de balans tussen sec genieten van smaak en/of genieten van "analyse" is niet altijd eenvoudig te vinden en kan uit de hand lopen. Als je (té) analytisch bent ingesteld kan het zelfs een handicap worden (zegt hij)... 8-)


Zeker waar ja. Sinds ik wat serieuzer bezig ben met proeven/analyseren moet ik er soms ook aan denken om de knop om te zetten en gewoon simpelweg te genieten van een whisky bij een leuk TV programma of goeie film. Soms schiet m'n aandacht toch ineens heel erg naar een onbewuste analyse en dat is leuk, maar niet altijd ;)
0 x
BAM! - ook op Facebook

Gebruikersavatar
ElwinB
Top bijdrager
Top bijdrager
Berichten: 644
Lid geworden op: 05 Dec 2011, 17:10
Locatie: Leeuwarden

Re: gegroet whisky liefhebbers! Fletch

Ongelezen berichtdoor ElwinB » 27 Mei 2013, 00:32

Ha Fletch! Welkom hier :duimop
Ja, de Smokehead vind ik zelf ook erg lekker.
En wat betreft proefnotities: dat komt vanzelf. Ik ben nu een paar jaar serieus met whisky 'bezig', en kan nog steeds geen goede proefnotities schrijven. Veel verder dan zoet, kruidig, droog, fruitig, rokerig, turf, vanille, honing, om maar even wat 'standaard' dingen te noemen, kom ik niet. Ja, misschien dat ik het fruitige kan definiëren tot banaan of sinaasappel, maar veel uitgebreider zal het niet worden. En zelfs dat lukt me niet altijd.
En ik vind dat persoonlijk helemaal niet erg. Het gaat mij erop dat ik van mijn dram geniet, en dat ik enigszins onderscheid kan maken tussen geuren en smaken. Maar die minuscule details hoeven voor mij niet zo. Zeg ik nu hoor, misschien denk ik daar over een jaar wel weer anders over.
Enfin. Veel plezier op dit mooie forum :goedgedaan
0 x
Afbeelding

Gebruikersavatar
JayDie
Moderator
Moderator
Berichten: 6770
Lid geworden op: 31 Jul 2009, 19:49
Locatie: Gennep

Re: gegroet whisky liefhebbers! Fletch

Ongelezen berichtdoor JayDie » 27 Mei 2013, 10:24

Wekom! Lekker spul, Smokehead. Goede prijs / kwaliteit!
0 x
Slainte Mhath ([Slawncha-Va]), John

Afbeelding / Hobbybrouwer / Untappd / Hobbybrouwerij Jusk!

Pellie
Forum goeroe
Forum goeroe
Berichten: 2797
Lid geworden op: 25 Okt 2011, 10:00
Locatie: Enschede

Re: gegroet whisky liefhebbers! Fletch

Ongelezen berichtdoor Pellie » 27 Mei 2013, 12:36

Welkom!!
0 x

Gebruikersavatar
I_SPEY
Forum goeroe
Forum goeroe
Berichten: 2550
Lid geworden op: 13 Feb 2010, 17:21
Locatie: Rotterdram

Re: gegroet whisky liefhebbers! Fletch

Ongelezen berichtdoor I_SPEY » 27 Mei 2013, 13:43

Welkom op dit forum, Fletch :)
0 x
Afbeelding
René - Friend of Ardbeg - Caol Ila - Lagavulin - Laphroaig and many Others
"Every closed eye is not sleeping, and every open eye is not seeing!"

Gebruikersavatar
Jochem85
Actief lid
Actief lid
Berichten: 12
Lid geworden op: 29 Apr 2013, 16:11

Re: gegroet whisky liefhebbers! Fletch

Ongelezen berichtdoor Jochem85 » 27 Mei 2013, 15:31

Welkom, leuk hoor die proeferijen! Heb je die 2 andere keren van de drie nog flessen gekocht? En wat?
0 x


Terug naar “Even voorstellen, dat vinden we leuk !”

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 6 gasten