Naar wie woont waarGeolocaties     Naar de Whisky evenementen-kalender op de hulp-pagina Evenementen kalender      onze startpagina hulp-Index      Literatuur pagina     Naar de hulp-pagina van Het Whisky forum Welkom & quick start!         Naar het Contactformulier op de hulp-pagina van Het Whisky forum

Whisky Weetje van de Week, klik de titel om te tonen/verbergen. Wordt vóór elk weekeinde vernieuwd. Whisky Weetje van de Week  (Tonen/verbergen: klik de titel. Wordt elke vrijdag om 24:00 uur vernieuwd).              Gebruik een standaard Atom-feed (RSS) voorziening om Het Whisky forum te volgen.   Het Whisky forum op Twitter   Naar Het WWWhisky Design Award   Naar Index of Twitter Whisk(e)y Accounts   Bookmark and Share

Whisky of whiskey ? Slainte !

Hier bespreken we Whisky als zijnde de "Gouden Godendrank" in de volle breedte.

Whisky of whiskey ? Slainte !

Ongelezen berichtdoor Piet » 19 jan 2010, 10:10

Omdat dit een onderwerp is dat toch vaak terugkomt hier even de uitleg. Makkelijk om naar te verwijzen.

Whisky wordt al meer dan tweehonderdvijftig jaar op twee manieren geschreven, met en zonder "e". Zowel in Schotland als Ierland.
Door de jaren heen zijn Ieren en Amerikanen "whiskey" gaan gebruiken, enkele uitzonderingen zoals Maker's Mark en Old Forester daargelaten.
De Schotten, Japanners en Canadezen houden het op "whisky". Voor producten uit andere landen wordt vrijwel altijd "whisky" gebruikt. Nightcaps 14, 15.

Uit: Nightcaps, Hans Offringa, in dit bericht staat nog meer ontstaansgeschiedenis.
Een handig ezelsbruggetje om te onthouden wanneer whisky en wanneer whiskey: In America en Ierland zit een letter e, dus whiskey ! In Scotland, Canada, Japan, India, Australia, ja zelfs Holland zit geen e, dus whisky !



De traditionele (Schotse) whisky-toasts is gebaseerd op Gaelic (hier naar het Engels):

“Slainte†betekend “Cheers†uitgesproken als “slanjyâ€
“Slainte mhath" betekend “Good health†en wordt uitgesproken als “slanjy varâ€, het traditionele antwoord hierop is
“Slainte mhor†hetgeen betekend “Good health†(als antwoord dus) uitgesproken als “slanjy vorâ€
Laatst bijgewerkt door Peat op 13 feb 2010, 14:21, in totaal 2 keer bewerkt.


Laatst gebumpt door Piet op 19 jan 2010, 10:10
Avatar gebruiker
Piet
Moderator
Moderator
 
Berichten: 6743
Geregistreerd: 31 jul 2009, 00:51
Woonplaats: Lelystad

Keer terug naar De "Gouden Godendrank" in de volle breedte

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: C C K, edwinedje, totalatool, Yapi en 9 gasten